Informēs par cukura diabētu

Gulbenē iedzīvotājus informēs par cukura diabētu un par brīvu mērīs cukura līmeni asinīs.
Cukura diabēta biedrības aktīviste Gulbenē Linda Badaljana "Dzirksteli" informē, ka 23.novembrī pulksten 11.00 Gulbenes rajona padomes zālē uz informatīvo pasākumu aicināti tie, kas vēlas uzzināt par cukura diabēta profilaksi, kā arī tie, kas spiesti sadzīvot ar šo slimību ikdienā.

"Būs mediķi, kas uzstāsies ar lekciju par cukura diabētu, par pareizu uzturu, kā arī mērīs cukura līmeni asinīs. Vienlaikus šī būs arī Cukura diabēta biedrības biedru kopsapulce," saka L.Badaljana , kura pati ar cukura diabētu sadzīvo jau 21 gadu.

 


Gulbenes rajonā esot aptuveni 1000 cilvēku, kas slimo ar cukura diabētu. L.Badaljana uzsver, ka ir daudz cilvēku, kas nezina, ka viņiem ir cukura diabēts. Cukura diabētam ir divas galvenās formas.

 

Ar pirmā tipa cukura diabētu saslimst lielākoties bērni un pieaugušie līdz 40 gadu vecumam. Šiem pacientiem ikdienā jālieto insulīns.

 

Otrā tipa cukura diabēts liek sevi manīt cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma un tas Latvijā ir izplatīts vairāk. Šo cukura diabēta tipu ārstē ar veselīgu uzturu, kā arī nepieciešamības gadījumā ar zālēm.

Pievieno komentāru

Veselība