Informēs par uzturvērtību un veselīguma norādēm uz pārtikas produktu marķējuma

Rīga, 29.aug., LETA. Šodien Rīgas Kongresu namā notiks Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) organizētais seminārs "Uzturvērtību un veselīguma norādes uz pārtikas produktu marķējuma", aģentūru LETA informēja LPUF izpilddirektore Arlita Sedmale.

Seminārs sākums paredzēts plkst.10.

 

Mērķis ir informēt pārtikas uzņēmumus un interesentus par jaunākām Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz veselīgas pārtikas marķēšanu - kādas ir jaunās ES prasības un kāda informācija turpmāk būs jānorāda uz veselīgas pārtikas iepakojuma, sniedzot patērētājiem patiesu informāciju par pārtikas veselīgumu.

 

Semināra laikā tiks sniegta informācija, kas ir veselīga pārtika ES jauno prasību izpratnē un kāpēc šīs prasības tika mainītas attiecībā uz šādas pārtikas marķējumu. Būs iespēja saņemt arī informāciju, kam turpmāk būs obligāti jābūt norādītām marķējumā uz produkta iepakojuma. Tāpat uzņēmumi tiks informēti par veselīguma norāžu apstiprināšanas kārtību un par to, kā uzņēmumi tiks kontrolēti.

 

Tiks sniegta informācija par pašreizējo Latvijas Diētas ārstu asociācijas piešķirto veselīguma zīmju nākotni.

 

Seminārā piedalīsies Veselības ministrijas, LPUF, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības, Pārtikas un veterinārā dienesta, Sabiedrības veselības aģentūras un Latvijas Diētas ārstu asociācijas speciālisti.

 

Sedmale norādīja, ka patlaban arī Latvijā uz jauno ES prasību bāzes tiek izstrādāti Ministru kabineta noteikumi.

 

ES prasības paredz, ka veselības paziņojumu norādēm pārtikas preču marķējumā ir jābūt pamatotām ar zinātniskiem pieradījumiem, lai patērētājs netiktu maldināts ar neprecīziem norādījumiem.

Pievieno komentāru

Veselība