Ir atļauti vairāki skaistumkopšanas pakalpojumi 1

Veselības inspekcija informē skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējus un saņēmējus, ka saskaņā ar grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā* no 02.12.2020. ir atļauta sekojoša skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana, t.sk. brīvdienās:

  • visi sejas un ķermeņa kopšanas pakalpojumi (piemēram, sejas procedūras, masāža, vaksācija, skropstu pieaudzēšana, uzacu korekcija un krāsošana, hennas ķermeņa apgleznošana utt.)

  • manikīrs, pedikīrs

  • frizieris

  • permanentais grims, mikropigmentācija

  • solārijs

ievērojot šādus drošības nosacījumus:

1. pakalpojumu sniedz tikai pēc iepriekšēja pieraksta;

2. vienam apmeklētājam paredz vismaz 10 m2 no apmeklētājiem pieejamās telpu platības, t.sk. nodrošinot, ka telpās atrodas ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Ja telpu platība ir mazāka par 25 m2, tajā atrasties var tikai viens apmeklētājs;

3. pirms pakalpojuma sniegšanas pakalpojuma saņēmējs aizpilda anketu, kurā norāda savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, lai būtu iespējams ar viņu sazināties epidemioloģiskās izmeklēšanas gadījumā;

Klientus, kas atsakās sniegt šo informāciju, skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir tiesības neapkalpot. Dokumentēto informāciju skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem uzglabāt līdz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Aptaujas anketas paraugs šeit


Aizliegts sniegt sekojošus skaistumkopšanas pakalpojumus:

  • pīrsingu, t.sk. ausu caurduršanu

  • tetovēšanu

  • publiskas lietošanas pirtis*

  • SPA un publiskas lietošanas peldbaseinus labsajūtai un rekreācijai (nevis sportam)

  • sejas un ķermeņa apgleznošanas pakalpojumus bērniem

* Publiskās lietošanas pirtīs, kas paredzētas tikai higiēnas vajadzībām (nevis labsajūtai, SPA un rekreācijai), var darboties tikai dušas, lai nomazgātos.

Veselības inspekcija aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai Veselības ministrijas, Ministru kabineta un Veselības inspekcijas tīmekļvietnēs.


* Ministru kabineta 06.11.2020. rīkojuma nr.655 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.2.p., 5.3.p., 5.41.p.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētakmeņa

Kovid-19 (covid-19) joprojām apdraud mūsu drošību un dzīvības. Rūpīgi ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ieturēsim 2m distanci viens no otra. Mazgāsim rokas ar ziepēm, neaizmirsīsim izmantot dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus sabiedriskajās vietās. Būsim apzinīgi. Cienīsim viens otru! Nepadosimies bailēm un panikai, saglabāsim mieru un cerību savā sirdī. Lūgsim Veļu Māti – Aizkapa Valdnieci! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte iznīdē kovid-19 sērgu! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte pasaudzē kovid-19 sirgstošos un dod mums visiem ilgu mūžu! Aizlūgsim Veļu Māti par kovid-19 sērgā mirušo dvēselītēm, lai Veļu Māte aizsargā šīs dvēselītes līdz nākamajai pārdzimšanai! Lai Veļu Māte ir ar mums! Lai slavēta Veļu Māte mūžīgi mūžos!
Ar Veļu Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #VeļuMāte #miers #drošība #viedums #SenčuSpēks #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #sapratne #svētakmens #pagāni #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2020.12.04 18:14

Veselība