Ir jāārstē dvēsele! Par rehabilitācijas nometni „Spēka avots”

Pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu saziedotajiem līdzekļiem, šovasar jau trešo gadu notiek psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Šonedēļ Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki" nometnē piedalās sievietes, kuras pārdzīvojušas krūts vēzi. Turpmākās divas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem notiks no 10. līdz 15. jūlijam un no 7. līdz 12. augustam. Nometnes organizē onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks".

„Es vēlos ne tikai eksistēt, bet dzīvot, jo arī man ir tādas tiesības," savā motivācijas vēstulē, piesakoties dalībai nometnē „Spēka Avots", raksta viena no dalībniecēm.

 

Un jau šo svētdien sievietes no visas Latvijas satikās nometnē „Spēka Avots", lai mācītos „dzīvot" un smeltos spēku gan pasniedzēju - ārstu lekcijās, gan piedaloties māla, deju un mākslas terapijas nodarbībās, gan savstarpēji spēcinot viena otru. Programma sagatavota sadarbībā ar Latvijas vadošajiem speciālistiem, kā arī pēc ārvalstu pieredzes.

 

Sajūtas, kas pārņem sievieti, izdzirdot diagnozi „krūts vēzis", nav vārdiem aprakstāmas. Tas ir šoks, neticība un apziņa, ka turpmāk dzīve nekad vairāk nebūs tāda, kā bija iepriekš - ir jāiemācās sadzīvot ne tikai ar slimību un apkārtējo pasauli, bet, galvenais, - pašai ar sevi. Arī tuviniekiem ir jāzina un jāprot atrast pareizie vārdi, lai palīdzētu pārvarēt bailes no vēža.

 

Latvijā ar krūts vēzi katru gadu saslimst apmēram 1000 sievietes (kopā Latvijā reģistrēti vairāk kā 60 tūkstoši onkoloģisko pacientu). Akūtā ārstēšana, fiziska atbrīvošanās no audzēja, ir tikai viena daļa no pilnīgas izārstēšanās. „Onkoloģisku slimību, tajā skaitā krūts vēzi, nevar izārstēt tikai ar ķirurģisku iejaukšanos, pielietojot staru un ķīmijterapiju. Ir jāārstē arī dvēsele.", uzskata pacientu biedrības valdes locekle Mārīte Vilcāne.

 

Psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem nav valsts apmaksāta programma, to ievieš nevalstiska organizācija, biedrība „Dzīvības koks", kas to attīstīt var tikai pateicoties cilvēku un kompāniju ziedojumiem. „Dzīvības koks" saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, pateicoties kuriem, izdevies noorganizēt šīs vasaras rehabilitācijas nometnes - portālam www.ziedot.lv, „Swedbank", „Skonto metāls", „Rīgas Ostas Elevators", „Fazer maiznīca", „Lindex", „Samsung", Latvijas Nacionālais teātris, „AVON", „Roche Latvia", „GlaxoSmithKline Latvia", kā arī pateicanmies visiem individuālajiem un anonīmajiem ziedotājiem!

 

Kopumā nometnēs jau ir piedalījušies vairāk kā 100 onkoloģisko pacientu. Šovasar vēl var pieteikties uz divām nometnēm: no 10. līdz 15. jūlijam un no 7. līdz 12. augustam. Tuvāka informācija www.dzivibaskoks.lv. Lai pieteiktos nometnē, jāsagatavo motivācijas vēstule, kas jānosūta uz e-pastu: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, vai arī pasta adresi: „Dzīvības koks",
Melnsila iela 13-1, Rīga, LV-1046.

Pievieno komentāru

Veselība