Ir svarīgi dzert tīru ūdeni 1

Latvijā pieejamā informācija par dzeramā ūdens kvalitāti liecina, ka tas neatbilst visām normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, savukārt mediķi atzīst, ka ieteicamākais ir speciāli filtrēts ūdens. Tajā pašā laikā likumdošana paredz, ka dzeramais ūdens, kurš neatbilst visām prasībām, bet nav veselībai kaitīgs, tomēr ir piegādājams patērētājiem.

Zaudējot 15% ķermeņa ūdens, iestājas nāve Ir medicīniski noskaidrots, ja cilvēks zaudē 2 procentus ūdens organismā, tad pazeminās darba spējas un rodas trauksmes sajūta. Ja tiek zaudēti 10 procenti ūdens no kopējās ķermeņa masas, tad rodas nopietni funkcionāli traucējumi: runas, redzes, dzirdes traucējumi, parādās murgi, halucinācijas un apziņas zudumi.

 

Zaudējot 15-20 procentus ūdens, iestājas nāve nervu un sirds - asinsvadu sistēmas neatgriezenisko bojājumu dēļ. Bez ūdens nav iespējama smadzeņu un nervu sistēmas darbība.

 

„Nepietiekamas ūdens uzņemšanas gadījumā asinis var kļūt biezākas un sarecēt, tas veicina mikrotrombu veidošanos mazos asinsvados, kas var izraisīt ģīboņus un sirdstriekas. Provocējas arī žultsakmeņu un nierakmeņu veidošanās," stāsta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Internās medicīnas klīnikas gastroenterologs - dietologs Edgars Bodnieks.

 

Šim viedoklim piekrīt arī Rīgas Austrumu slimnīcas urologs Māris Jakubovskis un atzīst, ja cilvēks iekšķīgi lieto nepietiekami daudz šķidruma, tad netiek skalota urīnvadu sistēma, kas sekmē dažādu infekciju attīstību. Veselam pieaugušajam cilvēkam dienā ir jāizdzer tik daudz ūdens, lai dienā veidojas apmēram 2 litri urīna.

 

Iesaka lietot avota ūdeni

Taču svarīgi ir ne vien lietot ūdeni, bet arī raudzīties, lai tas būtu tīrs. Aptaujātie mediķi uzsver, ka ūdens kvalitāte ir svarīga visiem cilvēkiem jebkurā vecumu grupā - sākot ar bērnu mātes miesās un beidzot ar sirmgalvjiem.

 

 „Īpaši jādomā par bērniem, jo bērna organisms ir jutīgs pret paaugstinātu temperatūru, jo bērns mazāk svīst. Netīrs ūdens var izraisīt dizentēriju un citas zarnu infekcijas, kā arī A hepatītu un stafilodermiju," norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dietoloģijas nodaļas virsārste Diāna Zagorska, atzīmējot, ka destilētu ūdeni nav paredzēts lietot ikdienas uzturā.

 

Mediķi uzsver, ka ūdens, kas mums tek mājās no krāna, satur hloru. Hlors ir koncerogēns, kas sadedzina molekulas. Tāpat Latvijā ūdens satur daudz kalciju un dzelzi, kas arī ir kaitīgi cilvēka organismam. Ūdens vislabāk saglabā savas īpašības, ja to filtrē.

 

„Ir divu veidu piesārņojumi, kas ūdeni var padarīt cilvēkam kaitīgu. Pirmie ir dažādi ķīmiskie aģenti, smagie metāli, toksiskie piesārņojumi. Otrie ir bakterioloģiskie piesārņojumi, kas ir ūdenim no zemām, purvainām vietām vai ūdens ieguves vietām tuvu notekūdeņiem," norāda E.Bodnieks, iesakot pārtikā izvēlēties lietot avota, dziļurbuma vai speciāli filtrētu ūdeni.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zebirgs

Tīra ūdens uzņemšana ikdienā ir viens no velesas miesas un prāta stūrakmeņiem. Ir vesels lērums stāstu part to ka ģimenē, kura mainījusi savus ūdens paradaumus strauji pazudušas visādas kaites, to starp hroniskas un arī nesaprotimi simptomi. Pats dažus pazīstu un arī man ir lieliska pieredze ar krāna ūdens uzņemšanu nomainot pret avota ūdeni. Taču man gribas jautāt vai raksta autors ir pārlasījis savu rakstu kaut reizi? "Mediķi uzsver, ka ūdens, kas mums tek mājās no krāna, satur hloru. Hlors ir koncerogēns( kancerogēns=vēzi izraisošs), kas sadedzina molekulas (hlors ir kaitīgs, taču pamatojums skanētu savādāk vai plašāk. Skābeklis arī sadedzina, bet mēs taču elpojam to :) ). Tāpat Latvijā ūdens satur daudz kalciju un dzelzi, kas arī ir kaitīgi cilvēka organismam (Nu tā. Bez pārmērībām dzeramajā ūdenī ir jābūt gan kalcijam gan dzelzim tikai ļoti, ļoti maz).

pirms 12 gadiem, 2008.04.19 03:51

Veselība