Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmeklējumu iesakām veikt trīs mēnešu laikā no vēstules saņemšanas dienas

Veselības norēķinu centrs sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros, iesaka veikt izmeklējumus trīs mēnešu laikā no vēstules saņemšanas dienas. Taču sievietes valsts apmaksātos izmeklējumus var veikt sev vēlamā laikā līdz pat nākamās uzaicinājuma vēstules saņemšanai.

Veselības norēķinu centra vecākais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos Toms Noviks stāsta, ka pēc 2009.gada 1.novembra datiem uzaicinājuma vēstules dzemdes kakla vēža profilaktiskajam izmeklējuma tika izsūtītas 158 501 sievietei, bet krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam - 79 593 sievietēm. Šajā laika periodā, kopš programma ir uzsākta, profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikušas 21 490 sievietes, kas sastāda 13,6% no uzaicināto sieviešu skaita, savukārt mammogrāfijas izmeklējumu veikušas 14 463 sievietes, kas sastāda 18,2% no uzaicināto sieviešu skaita.  

"No 14 463 izmeklētajām personām uz krūts vēzi 180 sievietēm ir aizdomas par ļaundabīgo veidojumu, bet vēža šūnas ir atklātas 18 sievietēm. Savukārt no 21 490 izmeklētajām personām uz dzemdes kakla vēzi 510 sievietēm nepieciešami tālāki izmeklējumi diagnozes precizēšanai," norāda T.Noviks. 

Savlaicīgas vēža atklāšanas programma ar vēstuļu izsūtīšanu Latvijā uzsākta no 2009.gada sākuma un sieviešu atsaucība palielinās pakāpeniski.

Pievieno komentāru

Veselība