Iznākušas jaunākās "Osteo Ziņas"

Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācija (LOPIA) informē, ka osteoporozes diagnostikas kabinetos, ģimenes ārstu praksēs, kā arī Mēness aptiekās bez maksas ir pieejams jaunākais, 2010.gada pavasara, avīzes "Osteo Ziņas" numurs.

"Osteo Ziņas" ir avīze par kaulu veselību, kas sagatavota ciešā sadarbībā ar osteoporozes speciālistiem.  

Jaunās avīzes numura tēma ir „Ar gudrību pret osteoporozi!" - ir sagatavoti īsi un konkrēti padomi veiksmīgai osteoporozes profilaksei, diagnostikai un ārstēšanai. "Osteo ziņās" liela vērība pievērsta sekundārās osteoporozes apskatam, t.i., gadījumiem, ja osteoporoze izveidojusies kādas citas saslimšanas dēļ. Tā piemēram, Dr. Ingvars Rasa raksta par glikokortikosteroīdu lietošanas ietekmi uz kaulu veselību, Dr. Viktors Vestermanis - par osteoporozi, ja esi ratiņkrēslā, bet Dr. Ineta Astiča par reimatoīdā artrīta saistību ar osteoporozi.

 

Dr. Ināra Ādamsone sagatavojusi komentāru par veģetārismu un osteoporozes risku, savukārt prof. Aivars Lejnieks izskaidro osteoporozes ārstēšanas pamatprincipus, kas jāzina ikvienam osteoporozes pacientam.

 

"Osteo ziņu" īpašā viešņa - aktrise Olga Dreģe. Viņa atklāj savu veselības stāstu un brīnumus, kam pati tic: „Katru dienu notiek brīnumi, jātur acis vaļā, tad tos var ieraudzīt!".

 

Avīzē var lasīt arī jautājumus, kuri uzdoti mājas lapā www.osteo.lv, kā arī osteoporozes pacientes Ainas Bajarunas stāstu un lielisko brokastu recepti.

 

Kā katrā "Osteo Ziņas" numurā, arī šajā vienuviet ir profesora Aivara Lejnieka izstrādātā osteoporozes riska noteikšanas forma un osteoporozes diagnostikas kabinetu koordinātes.

 

Mājas lapā www.osteo.lv ir iespēja izlasīt visas "Osteo Ziņas" gan latviešu, gan krievu valodā. Pirmās "Osteo Ziņas" iznāca 2006.gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Veselība