Ja uzaicinājuma vēstule vēl nav atnākusi, nesatraucies – to noteikti saņemsi!

Veselības norēķinu centrs aicina sievietes nesatraukties, ja ir apritējis vēža savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros noteiktais vecums, bet uzaicinājuma vēstule dzemdes kakla vēža vai krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam vēl nav saņemta. Uzaicinājuma vēstules programmas ietvaros tiks nosūtītas, turklāt sievietes apmaksātos izmeklējumus var veikt sev vēlamā laikā līdz pat nākamās uzaicinājuma vēstules saņemšanai.

Pēc 2009.gada 1.decembra datiem uzaicinājuma vēstules dzemdes kakla vēža profilaktiskajam izmeklējuma kopumā ir izsūtītas 208 359 sievietēm, bet krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam - 90 207 sievietēm. Šajā laika periodā, kopš programma ir uzsākta, profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikušas 24 455 sievietes, kas sastāda 11,7% no uzaicināto sieviešu skaita, savukārt mammogrāfijas izmeklējumu veikušas 16 860 sievietes, kas sastāda 18,7% no uzaicināto sieviešu skaita.  

No 16 860 izmeklētajām personām uz krūts vēzi 208 sievietēm ir aizdomas par ļaundabīgo veidojumu, bet vēža šūnas ir atklātas 21 sievietei. Savukārt no 24 455 izmeklētajām personām uz dzemdes kakla vēzi 607 sievietēm nepieciešami tālāki izmeklējumi diagnozes precizēšanai.

 

Atgādinām, ka kopš 2009.gada sākuma valsts organizētā un apmaksātā krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros Veselības norēķinu centrs izsūta uzaicinājuma vēstules sievietēm, lai reizi trijos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 25 - 67 gadiem, ja viņa to vēlēsies, būtu iespēja veikt dzemdes kakla vēža izmeklējumu, un reizi divos gados vecumā no 50 - 68 gadiem būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumu. Vairāk par vēža savlaicīgas atklāšanas programmu lasiet Veselības norēķinu centra mājas lapā www.vnc.gov.lv.

Pievieno komentāru

Veselība