Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā neapjukt veikalu piedāvājumā un izvēlēties kvalitatīvu sulu?

Visi zina, sula - vērtīgs produkts. Tā apgādā organismu ar minerālvielām, vitamīniem, organiskajām skābēm un citām barības vielām. Izvēloties sulu, uztura speciālisti iesaka lietot pašmāju ražotāju 100% sulas, kuras viegli iegādājamas veikalos. Tomēr viegli tas šķiet vien līdz mirklim, kamēr nonākam pie pārblīvētajiem veikalu plauktiem, jo dažādais piedāvājums ir milzīgs, bet ne viss, kas tajā atrodams tik tiešām ir tik vērtīgs. Lai neapjuktu un izdarītu pēc iespējas pareizāku izvēli, nepieciešamas elementāras zināšanas gan par pašām sulām, gan par to kā tulkot uz iepakojuma atrodamos skaidrojumus.

Ņemot vērā jautājumus, kuri tiek saņemti mājas lapā www.apedsulu.lv, Sulu ekspertu padome savas informatīvi izglītojošās kampaņas „Apēd sulu!" ietvaros vēlas skaidrot tieši tās lietas, kas bieži rada mulsumu cilvēku vidū, runājot par sulu kvalitātes rādītājiem. Kas īsti ir sula, nektārs un sulas dzēriens?
Pašlaik tirgū dzērienu segmentā ir plašs spektrs sulu, sulu dzērienu un nektāru, bet kā no šī liela klāsta izvēlēties veselīgāko un bagātāko ar vitamīniem? Kās jāzina par sulām, nektāriem un sulu dzērieniem? Pirmkārt, tas no kā šie produkti tiek gatavoti.


Koncentrāts - dabīga sulas izejviela
Sulas koncentrāts ir dabīga izejviela, ko iegūst no pilnībā nogatavojušos augļu sulas iztvaicējot ūdeni. Sulas koncentrātus izmanto ražotāji, lai ar to palīdzību sulas būtu vieglāk uzglabājamas un transportējamas, un cilvēki varētu dzert iecienītas apelsīnu, ananāsu, mango un citu augļu sulas, kuras ražot Latvijā no svaigiem augļiem būtu grūti - šie augļi Latvijā neaug. Tādēļ pašmāju ražotāji ieved nevis pašus augļus, bet jau gatavu sulas koncentrātu. No koncentrāta iegūtas augļu sulas īpašības ir līdzvērtīgas tādas sulas attiecīgajām īpašībām, kas tieši iegūta no augļiem, jo būtībā tā ir svaigi spiesta sula no tikko novāktiem augļiem, no kuras ir atdalīta daļa ūdens.


Sulas. Augļu sulas ir produkts, kas tiek ražots no svaigiem augļiem vai arī no sulas koncentrāta, tam pievienojot tādu pašu daudzumu ūdens, kāds no augļiem tika atdalīts šīs sulas koncentrēšanas procesā. Nepieciešamības gadījumā vēl pievieno mīkstumu un šūnas, kā arī atjauno aromātu. 100 % sulām nepievieno papildu cukuru, saldumu veido augļu dabīgie cukuri, kas tajos ir noteiktās attiecībās, piemēram, glikoze, fruktoze. Kā jau minēts iepriekš, no koncentrāta iegūtas augļu sulas īpašības ir līdzvērtīgas tādas sulas attiecīgajām īpašībām, kas tieši iegūta no augļiem. Līdz ar to, ja uz produkta iepakojuma ir uzrakstīts „100% sula", tad tā ir dabīga sula.


Nektāri. Arī nektārus ražo no sulu koncentrāta, taču pievieno lielāku procentu ūdens. Ministru Kabineta noteikumi nosaka, ka nektāra sastāvā dabīgajai sulai ir jābūt 30-90% - tās daudzums ir atkarīgs no augļa veida. Ir zināms, ka daudzu augļu sulas tīrā veidā pieaugušie un it īpaši bērni nevar iedzert, piemēram, upeņu un cit

ronu sulas, tādēļ, lai padarītu šīs sulas baudāmas, tās tiek atšķaidītas un saldinātas
Sulu dzērieni. Atšķirībā no sulām un nektāriem, sulu dzērienu sastāvā ir vēl mazāk sulu koncentrāta. To sastāvā ir vairāk ūdens, un uz sulu dzērieniem neattiecas tie paši kvalitātes kritēriji, kas uz 100% sulām. Sulu dzērienu sastāvā ir mazāk vitamīnu un uzturvielu nekā 100% sulā, tādēļ tie vairāk piemēroti slāpju remdēšanai.

Informācija, kurai jābūt atrodamai uz sulas iepakojuma
Latvijas Republikas likumdošana reglamentē prasības attiecībā uz sulu marķējumu un tajā norādāmo informāciju. Pēc būtības marķējumam jākalpo kā vārdnīcai, kas, pirmkārt, palīdz atšķirt 100% sulas no nektāriem un sulas dzērieniem, un, otrkārt, norāda visu sulas būtisko sastāvu. Obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības augļu sulām un tām līdzīgiem produktiem, nosaka kvalitātes prasības šiem produktiem.


Tātad, pirmkārt, marķējumā jābūt norādītam produkta nosaukumam, kurā skaidri teikts, ka tā ir vai nu sula, sula, kas iegūta no koncentrāta vai nektārs. Ja sulai tiek pievienots cukurs, produkta nosaukuma redzamības laukā jābūt norādei, ka tā ir „saldināta" vai „ar cukuru", turklāt sastāvdaļu sarakstā jābūt arī norādei par maksimālo daudzumu, kas izteikts sausnā. Tas nozīmē, ka, ja uz pakas nav atrodama minētā norāde, sulai nav pievienots papildus cukurs, bet visu tās saldumu veido dabīgie augļu cukuri. Gluži tāda pati situācija ir ar konservantiem, kas ir pārtikas piedevas un līdz ar to nav dabīgi veidojušies elementi, ja sulai tādi tiek pievienoti, sulas sastāvā jābūt norādītam tieši kas ir pievienots. Taču, ja norādes par konservantu saturu nav, tas nozīmē, ka tādi sulai nav pievienoti vispār. ES noteiktās kvalitātes pārbaudes ir ļoti stingras, tādēļ produktu ražotājiem ir praktiski neiespējami noteikumus pārkāpt, kas nodrošina to, ka līdz patērētājam rūpnieciski ražotās sulas Tetra Pak iepakojumos nonāk jau ar ļoti augstiem kvalitātes rādītājiem.


Arī norādei, ka sula ražota no koncentrāta, jābūt atrodamai. Produkta marķējumā jābūt norādei „Ražots daļēji no koncentrāta (-iem)" vai „Ražots no koncentrāta (-iem), kas ir skaidri saskatāma, izceļas uz etiķetes fona un atrodas produkta nosaukuma tuvumā jeb redzamības laukā. Savukārt augļu nektāru marķējumā redzamā vietā, produkta nosaukuma tuvumā jābūt norādei par augļu sulas, augļu biezeņa vai minēto sastāvdaļu maisījuma minimālo saturu „Augļu saturs: vismaz ...%".


Protams, ir arī lietas, kuras uz sulu marķējuma atļauts nenorādīt, tas ir ūdens, aromāts, augļa mīkstums un šūnas, kas izmantotas augļu sulas, augļu sulas koncentrāta vai augļu nektāra atjaunošanai līdz to sākotnējam stāvoklim. Taču, ja sulai tiek pievienots papildus mīkstums vai šūnas, tam jābūt norādītam produkta marķējumā.


Ja ražotājs sulām, nektāriem vai sulu dzērieniem pievieno papildus vitamīnus vai minerālvielas un grib to norādīt marķējumā, pievienotajam daudzumam jāsastāda vismaz 15% no ieteicamās dienas devas uz 100 ml, vai vienu iepakojumu, ja attiecīgajā iepakojumā ir tikai viena porcija. Šajā gadījumā marķējumā tiks norādīts pievienoto vitamīnu vai minerālvielu skaitliskais daudzums, kā arī informācija par vitamīnu vai minerālvielu procentuālo daudzumu no ieteicamās dienas devas.


Izvēloties sulu veikalā nevajadzētu baidīties no norādes, ka sula „ražota no koncentrāta", jo tam nav nekāda sakara ar konservantiem (pārtikas piedevām). Katra sulas ražotāja pienākums ir sniegt informāciju par savu produktu uz tā iepakojuma, savukārt patērētāja uzdevums ir mācēt pareizi to izlasīt un izdarīt savu izvēli.


Plašāk par sulām un to kvalitātes prasībām iespējams lasīt arī kampaņas „Apēd sulu!" mājas lapā www.apedsulu.lv.

Pievieno komentāru

Veselība