Kā pareizi atbrīvoties no liekā svara? 3

Pētījumi liecina, ka katram trešajam Latvijas iedzīvotājām ir liekā svara problēmas, tai pašā laikā, „G.Miežis Ārsts" aptaujas* rezultāti rāda, ka katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlas atbrīvoties no liekā svara - cilvēki apzinās savu problēmu, tāpēc ir jārīkojas!

Aptaukošanās nav tikai vizuāla problēma! Tā pati par sevi ir hroniska slimība, kas pasliktina dzīves kvalitāti. Bez tam paaugstināta ķermeņa masa var būt kā veicinošs faktors virknei citu slimību, kas saistās gan ar izmaiņām.tauku un ogļhidrātu vielmaiņā, gan tīri mehāniski pārslogojot locītavas un mugurkaulu.  

Saslimšanas, ko var izraisīt aptaukošanās.

 

Vielmaiņas traucējumi. Paaugstinās holesterīna līmenis asinīs, kas veicina aterosklerozes attīstību, līdz ar to pieaug sirds infarkta un smadzeņu insulta risks. Palielinās cukura līmenis asinīs, kas var izraisīt cukura diabētu. Urīnskābes pavairošanās asinīs paaugstina podagras attīstības risku.


Gremošanas orgānu slimības. Adiposiem cilvēkiem biežāk sastopama žultsakmeņu slimība, aknu taukainā hepatoze, kūtrā dzīvesveida dēļ biežāk novērojami aizcietējumi.


Elpošanas traucējumi. Tīri mehāniski tauku uzkrājumi traucē normāli darboties elpošanas sistēmai. Samazinās plaušās ieplūstošā gaisa apjoms, kādēļ rodas hronisks skābekļa trūkums, kam var sekot miegainība, kā arī galvassāpes un atmiņas traucējumi. Biežāk sastop pneimonijas.


Kustību un balsta aparāta traucējumi. Liekā svara dēļ ar laiku rodas izmaiņas kaulu sistēmā, kas izraisa reimatiskas locītavu sāpes un artrozes, īpaši ceļgalu un gūžu locītavās. Biežākas arī mugurkaula slimības, piemēram, diskopātijas. Pārmērīgs svars atstāj iespaidu arī uz perifēro nervu sistēmu.


Onkoloģiskās slimības. Vīriešiem aptaukošanās palielina risku saslimt ar prostatas un taisnās zarnas vēzi, savukārt, sievietēm - ar dzemdes, olnīcu, žultspūšļa un krūšu vēzi.


Sirds slimības. Visas iepriekšminētām saslimšanām paralēli var novērot arī paaugstinātu asinsspiedienu, vēnu pārslodzi, lielāks risks saslimt ar dažādām sirds slimībām, kas var novest pie hroniskas sirds mazspējas.

 

38% no Latvijas iedzīvotājiem vēlas notievēt līdz nākamajam pavasarim. Dr. Andis Brēmanis savā praksē ir pieredzējis dažādas svara samazināšanas metodes, dažas ļoti šausminošas, veselību sagandējošas metodes. Neveiksmīgi svara samazināšanas mēģinājumi var novest cilvēku līdz depresijai, nervu sistēmas traucējumiem - nervozitāte, nemiers, dusmas, bezmiegs, pārlieku emocionālā jūtība, u.c. Tādēļ lieko kilogramu samazināšanai ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo metodi, pirmkārt, lai nerastos iepriekš minētās saslimšanas, otrkārt, lai iegūtu stabilu vēlamo rezultātu.

 

Kā notievēt mūsdienu dinamiskajā pasaulē?

13% Latvijas iedzīvotāju ir mēģinājuši atbrīvoties no liekā svara, taču neveiksmīgi. Liekā svara un aptaukošanās pamatā visbiežāk ir neveselīgs uzturs, nepietiekama fiziskā aktivitāte ikdienā un pasīvs brīvā laika pavadīšanas veids. Dr. Andis Brēmanis, diētas ārsts uzsver, ka teorētiski aptaukošanās risinājums ir ļoti vienkāršs - ir nepieciešams ēst mazāk un veselīgāk, nodarboties vairāk ar fiziskajām aktivitātēm. Vienkārši, vai ne?

 

Realitātē daudzi cilvēki to nevar realizēt laika trūkuma dēļ, finansiālo līdzekļu, veselības problēmu vai vienkārši slinkuma dēļ. Tāpēc ir jāmeklē citi veidi, kā atbrīvoties no liekā svara. Pirmais solis ir savas ēdienkartes izvērtēšana, savam dzīvesveidam atbilstošo ēdienu un pārtikas produktu izvēle.

 

Uzturs. Aptaukošanās attīstību un funkcionālus gremošanas traucējumus visbiežāk veicina pārāk trekns un salds ēdiens, tādēļ no tā jāizvairās. Pilnvērtīgam uzturam jāsatur produkti, kas bagāti ar olbaltumvielām (olas, piena produkti, liesa gaļa, zivis), kā arī minerālvielām un vitamīniem (augļi un dārzeņi). Sava loma ēdienkartes plānošanā ir pilngraudu produktiem, pākšaugiem, arī riekstiem, sēklām un sēnēm. Šie produkti, tāpat kā iepriekš pieminētie augļi un dārzeņi, satur balastvielas, kas svarīgas gan sāta sajūtas regulācijai, gan normālai zarnu darbībai,bez tam tās palēnina uzturvielu uzsūkšanos, tādejādi optimizējot gan cukura, gan holesterīna vielmaiņu.

 

Samazini ēdienu porciju lielumu. Sabalansēta ēdienkarte nenozīmē tūlītēju svara samazinājumu. Ir jāsamazina uzņemtā ēdiena daudzums. Ēstgribu samazināt var palīdzēt kāds medicīnisks līdzeklis, kā piemēram, samērā jauns, bet savu efektivitāti jau pierādījis produkts "Obesimed Forte". Šī produkta sastāvā ir ūdenī šķīstošas balastvielas, kas ūdens klātbūtnē uzbriest un veido gēlveida masu, kas ievērojami samazina uzņemtās maltītes daudzumu, kā rezultātā sāta sajūta iestāsies no mazāka ēdiena apjoma.

 

Mazākas porcijas neveicina kaloriju sadedzināšanu, bet gan samazina uzņemto kaloriju daudzumu. Daudzi notievēšanas produkti cenšas apslāpēt izsalkuma sajūtu, kas beigu beigās noved pie pārēšanās, taču "Obesimed Forte" regulē ēstgribu, uzbriestot kuņģi, līdz ar to bez grūtībām tiek samazināts ēdienu porciju lielums.

 

Maini savu dzīvesveidu! Aktīvs dzīvesveids gan ikdienā, gan brīvdienās! Dodies pastaigās, mazāk izmanto sabiedrisko transportu, personīgo automašīnu. Tuvojas ziemas sezona, saplāno savas brīvās dienas ar aktīviem sporta veidiem: slēpo, snovo vai slido un dari to kopā ar ģimeni vai draugiem!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

..............

Visiem iesaku figurasdraugi.lv
iespējams arī apmeklēt klātienē.
uz sevis pārbaudīta vērtība,ēd,un tievē!

pirms 9 gadiem, 2012.10.21 11:34

resnā

Priecājies par saviem kauliem, ko nervozē!
Varētu padomāt, ka liekais svars ir tikai "kantora žurkām", tad jau visi tādi būtu! Protams, mazkustīgums un nepareizs uzturs ir pie vainas, bet mums, ziemeļu tautai, tā vielmaiņa ar darbojas vairāk tā - lai nodrošinātu "personīgu kažoku"

pirms 9 gadiem, 2012.10.17 08:18

kaulainā

mazāk darba laikā taisīt kafijas pauzes un bulkas ēst!

pirms 9 gadiem, 2012.10.16 18:45

Veselība