Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā saņemt valsts apmaksāto veselības aprūpi bērniem

Valsts par bērniņa veselību rūpējas jau laikā, kad viņš tiek gaidīts - apmaksājot grūtniecības novērošanu un dzemdību palīdzību. Bērniņam piedzimstot, par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināta gan profilakse, gan ārstniecība. Valsts apmaksā ģimenes ārsta/pediatra sniegto aprūpi, profilaktiskās apskates, speciālistu konsultācijas, laboratoriskos izmeklējumus, diagnostiskos izmeklējumus, zobārstniecību un zobu higiēnas pakalpojumus, rehabilitāciju, medikamentus un vakcināciju.

„Jūnijs ir bērnu tiesību aizsardzības mēnesis, tāpēc atgādinām par valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem bērniem, par to, ko vecāki var saņemt bez maksas," uzsver veselības ministre Ingrīda Circene.  

Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus un speciālistu konsultācijas, jāvēršas pie ģimenes ārsta/pediatra, kas var nepieciešamības gadījumā izsniegt nosūtījumu. Ir tiešās pieejamības speciālisti, pie kuriem nosūtījumu nevajag - pediatrs, acu ārsts, ginekologs, bērnu ķirurgs u.c.

 

Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus, jāvēršas pie ārstiem un ārstniecības iestādēs, kurām ir līgumattiecības ar valsti. Informāciju par līgumiestādēm, visiem tiešās pieejamības speciālistiem un valsts apmaksātajiem pakalpojumiem var iegūt mājaslapā rindapierasta.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās plkst.8.30 līdz 17.00), kā arī rakstot uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv.

 

2012. gadā valsts apmaksāto veselības aprūpi par vairāk kā 53 miljoniem latu saņēma vairāk kā 360 tūkstoši bērnu. Vairāk informācijas par valsts apmaksāto veselības aprūpi aicinām aplūkot preses relīzei pievienotajā infografikā.

Pievieno komentāru

Veselība