Kas ikvienam jāzina par dzimumzīmēm un citiem ādas veidojumiem

Nepareizs ir mīts par iedeguma veselīgumu - ultravioletie stari iznīcina tās ādas šūnas, kas nodrošina ādas aizsardzību, piemēram, iznīcinot nepareizās un kroplīgās audzēju šūnas, uzsvērts jaunajā grāmatā Ādas veidojumu ābece. Tajā stāstīts, kā cilvēks pats var iemācīties atpazīt dažādus ādas veidojumus un kādos gadījumos viņam būtu nekavējoties jāmeklē ārsts, lai laikus sāktu ārstēšanu un nesaslimtu ar ādas vēzi, no kura ik gadu mirst arvien vairāk cilvēku. Grāmata Ādas veidojumu ābece ir devītais Veselības sērijas izdevums.

Par grāmatu Ādas veidojumu ābece Āda ir lielākais cilvēka orgāns un tā ir arī dzīvībai svarīgs orgāns, kas nodrošina ķermeņa aizsardzību pret vīrusiem, starojumu, piedalās siltuma regulācijā, ūdens apmaiņā, D vitamīna sintēzē u.c. Savukārt svarīgākais riska faktors, kas rada ādas vēzi, ir ultravioletais starojums, un tieši agrīna ādas vēža diagnostika var glābt cilvēka dzīvību, tāpēc īpaši tiem cilvēkiem, kuriem darbā un sadzīvē nākas daudz uzturēties saulē, vajadzētu rūpīgi sekot līdzi savas ādas izmaiņām un arī īpaši sargāt ādu no ultravioletā starojuma.

 

"Cilvēka āda ir salīdzināma ar ģeogrāfisku karti, pa kuru iespējams ceļot un arī atklāt daudz interesanta. Profesionāļu acīs āda ir ne vien iekšējās vides spogulis, bet ļoti lielā mērā arī noteicējs tam, kas sagaida cilvēku nākotnē - kādas ir izredzes, kādas ir perspektīvas," uzsver grāmatas autors Dr. Raimonds Karls.

 

Viņš savā darbā skaidro, kādi ir ādas jaunveidojumi, kā tie izmeklējami un ārstējami, atsevišķi aprakstot dzimumzīmes, seborejiskās un vīrusu kārpas, aktīniskās keratozes un keratoakantomas, ļaundabīgos ādas vēžus - melanomas, bazaliomas, plakanšūnu vēzi.

 

Par grāmatas autoru

Izdevuma autors Dr. Raimonds Karls ir Veselības centra 4 Estētiskās dermatoloģijas klīnikas vadītājs, dermatologs, kā arī Latvijas Dermaskopijas biedrības valdes priekšsēdētājs. Viņš 1996. gadā absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmijas Pediatrijas fakultāti un 1999. gadā - Latvijas Medicīnas akadēmijas rezidentūru dermatoveneroloģijā. Dr. Raimonds Karls beidzis Rīgas Stradiņa Universitātes doktorantūru, Grācas Medicīnas universitātē ar izcilību apguvis apmācības kursu International Dermoscopy Diploma. Viņš ir vairāku publikāciju autors.

 

Papildinformācija par grāmatu:

 

http://www.lid.lv/ sadaļas Grāmatu sērijas apakšsadaļā Veselības sērija.

 

http://www.lid.lv/lv/katalogs/get/shopcat/48/shopprod/1574

Pievieno komentāru

Veselība