Latvijā turpinās starptautisks pētījums par kāju vēnu veselību

Jau no aprīļa sākuma „Dr.Mauriņa Vēnu centrā" Rīgā tiek veikts starptautisks pētījums par visjaunākās paaudzes lāzervadu pielietošanu kāju vēnu operācijās. „Modernās tehnoloģijas, kuras tiek izmantotas kāju vēnu operācijās, dienu no dienas tiek pilnveidotas. „Dr.Mauriņa Vēnu centrs", līdzīgi kā labākās Rietumeiropas klīnikas, iet līdzi laikam un visjaunāko atklājumu adaptēšana ikdienas darbam ir mūsu pienākums pret pacientiem," stāsta Dr. med. Uldis Mauriņš, vēnu veselības konsultatīvā centra "Dr.Mauriņa Vēnu centrs" vadītājs, Baltijas Fleboloģijas biedrības prezidents.

Starptautiskais pētījums, kurā paredzēts izanalizēt jaunākās paaudzes radiālo lāzervadu efektivitāti, tiek veikts Rīgā, kā arī Ķelnē (Vācija), sadarbojoties Dr. med. Uldim Mauriņam, Pasaules un Vācijas flebologu biedrības prezidentam prof. Eberhardam Rābem un pasaules flebologu biedrības viceprezidentei Dr. Felizitas Pannier.

 

„Līdz maija beigām esam paredzējuši Rīgā kopumā izoperēt 50 pacientus, pielietojot visjaunākās paaudzes lāzervadus. Plānojam, ka pētījuma gaitā iegūtā informācija palīdzēs paaugstināt lāzerterapijas efektivitāti līdz minimumam samazinot pacientu sāpes kāju vēnu operāciju laikā un pēc tās," informē Dr.med. Uldis Mauriņš.

 

„Patlaban esam izoperējuši aptuveni trešdaļu no pētījumā nepieciešamā pacientu skaita, taču vēl joprojām meklējam aptuveni 30 pacientus, kuri pēc medicīniskiem parametriem atbilst pētījuma mērķgrupai. Šiem cilvēkiem pētījuma ietvaros tiks veikta kāju vēnu operācija par cenu, kas ir 30% zemāka par ikdienā pieejamo, nemazinot saņemtā pakalpojuma kvalitāti," stāsta Dr.med. Uldis Mauriņš.

 

Pacienti „Dr.Mauriņa Vēnu centrā" jau šobrīd var saņemt pakalpojumus, kuri ir līdzvērtīgi pasaules vadošo klīniku piedāvātajiem. „Ik mēnesi veicam vairāk nekā 700 pirmreizējās konsultācijas un ap 150 kāju vēnu operācijas pacientiem no Latvijas, tuvējām kaimiņvalstīm, Rietumeiropas un pat tādām eksotiskām valstīm kā Uzbekistāna, Tadžikistāna u.c. Turklāt liels uzsvars tiek likts uz reģionālajiem izbraukumiem, kur mūsu speciālistu konsultācijas var saņemt ārpus Rīgas dzīvojošie pacienti," skaidro Dr.med. Uldis Mauriņš.

 

Jāatzīmē, ka pētījums par jaunākās paaudzes radiālo lāzervadu efektivitāti nav vienīgais, kuru šī gada pirmajā pusē paredzēts veikt „Dr.Mauriņa Vēnu centrā". „Jūnijā uzsāksim vēl vienu starptautisku pētījumu par kompresijas terapijas nepieciešamību pēc lāzeroperācijām ar 1470 nm lāzeri un jaunākās paaudzes radiāliem lāzervadiem. Pētījuma rezultāti var būt unikāli ne tikai no pacientu laika un naudas ekonomijas viedokļa. Gadījumā, ja pēcoperācijas periodā nevajadzēs veikt kompresijas terapiju, turpmāk operācijas varēs veikt arī vasaras mēnešos, kas ievērojami palielinās vēnu operāciju pieejamību", uzskata Dr.med. Uldis Mauriņš.

 

Latvijā modernākais kāju vēnu konsultatīvais centrs „Dr.Mauriņa Vēnu centrs" izveidots 2009.gada vidū un šobrīd kļuvis par vieno no straujāk augošajiem Baltijā. Šeit ir iespēja veikt kāju vēnu duplekssonogrāfisku diagnostiku, lai īsā laikā ikviens varētu iegūt precīzu informāciju par kāju vēnu veselības stāvokli. Centrā tiek piedāvāts veikt nepieciešamo ārstēšanu, izmantojot dažādas inovatīvas kāju vēnu ārstēšanas metodes: skleroterapiju, putu skleroterapiju sonogrāfijas kontrolē, lāzerterapiju, transkutāno lāzerterapiju, shave operācijas, kompresijas terapiju. „Dr.Mauriņa Vēnu centrā" ir pieejama arī plašs profilakses un medicīnas kompresijas produktu klāsts.

 

Dr. med. Uldis Mauriņš ir absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju, fleboloģiju apguvis Bonnas universitātē, kur 2009.gada jūnijā aizstāvēja disertāciju un ieguva medicīnas zinātņu doktora grādu. Disertācijas darba vadītājs ir profesors Eberhards Rābe, vācu un pasaules flebologu biedrības prezidents, starptautiski atzīts eksperts venozo saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā. Disertācijas izstrāde pavēra iespēju labāk izprast venozo saslimšanu izplatību, diagnostikas un ārstēšanas iespējas, tādējādi radot teorētisku un praktisku pamatu venozo saslimšanu savlaicīgas diagnostikas un ārstēšanas nodrošināšanai. Dr.Mauriņam ir vairāk nekā 15 gadu darba pieredze gan Latvijas, gan citās Eiropas klīnikās.

Pievieno komentāru

Veselība