Latvijas devums cīņā ar vēzi

4.februārī, kad tika atzīmēta Pasaules Vēža diena, īpaši vēlamies uzsvērt Latvijas zinātnieku devumu.

2018. gadā 9.6 miljoniem cilvēku nāves cēlonis bija tieši vēzis. Pērn pasaulē diagnosticēti 17 miljoni jaunu saslimšanu ar vēzi, un, ja nekas nemainīsies, noteikts, ka 2040.gadā šādu jaunu saslimšanu būs jau 27.5 miljoni.*


Zinātnieki vēl aizvien, nenogurstoši meklē arvien jaunas zāles un tehnoloģijas efektīvākai un nekaitīgākai cīņai ar vēzi. Vēlamies uzsvērt, ka arī Latvijas zinātniekiem ir nopietni nopelni cīņā ar šo slimību, piemēram, zāles Ftorafūrs, Zimozāns, Larifāns, Leokadīns un Rigvir. Ne velti Rigvir autores Ainas Mucenieces vadmotīvs cauri visiem laikiem bijis: “Zinātne, zinātne vienojies, cilvēci sargāt apsolies.”


Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds aicina aizdomāties par tiem, kuri gājuši bojā, kuri cīnās un kuri turpina meklēt jaunus veidus cīņai pret vēzi. Bez cīņas nav uzvaras.


Ir patiess gandarījums, ka varam paziņot par pasaules mēroga izrādīšanu Jura Podnieka studijas un fonda producētajai filmai “Cita dzīves garša” – filmai par vēža pacientu neiespējamo misiju ceļā uz personīgajām un kalnu virsotnēm, par šīs misijas realizāciju par spīti smagajām diagnozēm. Novēlam katram tādu cīņas sparu un varonību kā filmas varoņiem.


Filma brīvpieejā skatāma interneta vietnē www.anothertasteoflife.com, kur tā būs pieejama ierobežotu laiku.


*Avots: https://www.cancerresearchuk.org/

Pievieno komentāru

Veselība