Latvijas labākie vēnu ārsti konsultēs Tavā pilsētā

Sākot ar septembri, Dr. Mauriņa Vēnu centra flebologi, kuri pasaules ekspertu skatījumā tiek uzskatīti par labākajiem ārstiem venozo saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā Latvijā, turpinās reģionālos izbraukumus, sniedzot pacientiem konsultācijas.

Kopš 2010. gada sākuma reģionālo izbraukumu laikā ir konsultēti vairāk kā 1600 pacienti, savukārt Daugavpilī, kura, izņemot Rīgu ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā Vēnu centra speciālisti veic arī kāju vēnu operācijas, divu mēnešu laikā jau ir izoperēti 12. pacienti. Tomēr, tā kā ārstiem ir ierobežots pacientu skaits, cik dienā var pieņemt, Dr. Mauriņa Vēnu centra flebologi aicina pieteikties uz konsultācijām jau laikus. (Pieteikšanās tālruņi, kā arī reģionālo izbraukuma vietu saraksts norādīts „Vēnu centrs" mājas lapā www.venucentrs.lv)

 

2010. gada sākumā apsekojot 915 pacientus reģionos, tika konstatēts, ka salīdzinājumā ar 2009. gadu par 40% palielinājies pacientu skaits ar ielaistām vēnu problēmām. Savukārt iedzīvotāji ar vien vairāk piekopj neveselīgu dzīves veidu - mazkustīgums kombinācijā ar iedzimtību un palielinātu ķermeņa svaru ir pirmais kāju vēnu problēmu rašanās iemesls. Vienlaicīgi iedzīvotāju kāju vēnu stāvokļa pasliktināšanos veicina fakts, ka atsevišķos reģionos vēl arvien nav kvalificētu un izglītotu kāju vēnu speciālistu, savukārt došanās pie speciālista uz Rīgu daudziem iedzīvotājiem ir par dārgu.

 

Kā stāsta Vēnu centra dibinātājs, flebologs Dr. med. Uldis Mauriņš: "Sākotnēji reģionālajiem izbraukumiem par pamatu kalpoja mūsu pētījuma dati, kuros tika konstatēts, ka 2/3 Latvijas iedzīvotāju nav informēti par risku saslimt ar vēnu varikozi. It sevišķi tas attiecas uz reģioniem un laukiem. Kaut arī paši esam uzsākuši informējošu kampaņu, uz šo brīdi situācija daudz nav mainījusies. Cilvēkiem akūti trūkst informācijas, kā sekot savai veselībai un pie kāda speciālista griezties problēmu gadījumā."

 

„Kā liecina aptaujas rezultāti, cilvēki ļoti bieži ielaiž kāju vēnu slimības, priekšroku dodot nevis vizītei pie ārsta, bet aptiekā pirktajiem medikamentiem, tādā veidā cenšoties atrisināt akūtus gadījumus. Cilvēki neapzinās, ka gadījumā, ja pacientiem jau ir attīstījusies smaga venoza mazspēja ar grūti dzīstošām kāju čūlām, tikai aptiekā pirktās zāles nelīdzēs", papildina Uldis Mauriņš.

 

Vēnu centra flebologu reģionālie izbraukumi „Vēnu rudens" un „Vēnu pavasaris" ietvaros tika uzsākti 2009.gada rudenī. Arī šajā rudenī ir plānots liels izbraukumu skaits, septembra mēnesī vien - 11 reģionālās konsultācijas. Izbraukumos piedalīsies visi labākie Dr. med. U.Mauriņa vēnu centra flebologi, tai skaitā tikko komandai klāt pienākusī Dr. Sandra Prāve, kura ir viena no Latvijā atzītākajām fleboloģēm ar 15 gadu pieredzi šajā nozarē. Dr. Sandra Prāve savas zināšanas regulāri papildina dažādās Eiropas klīnikās, regulāri apmeklējot prof. Varadeja kursus Vācijā, un par viņu ir atzinīgi izteicies pats prof. Eberhards Rabe, pasaules flebologu biedrības prezidents.

 

Reģionālās vizītes tiks turpinātas visu rudens - ziemas sezonu. Precīzs reģionālo izbraukumu saraksts, kā arī pieteikšanās tālruņu numuri ir atrodami Vēnu centrs mājas lapā (www.venucentrs.lv).

 

Pievieno komentāru

Veselība