Lejasciemā būs donoru diena 1

Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle informē, ka 19.maijā tiek organizēta donoru diena Lejasciemā. Donori ir gaidīti doktorāta telpās no pulksten 9.00 līdz 12.00.

VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste Marura Krustāne atgādina, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā - www.vadc.gov.lv).

Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

etuks

skaisti gan te par smēķētajiem raksta, bet pati rindā uz asins nodošanu tieši pirms gada lejasciemā redzēju, kas nopīpē un iet nodod asinis pēc minūtes

pirms 12 gadiem, 2009.05.14 21:50

Veselība