Madonas slimnīcā pieņems dzemdības arī vannā

Madonas slimnīcā, kuras valdes priekšsēdētājs ir gulbenietis Artis Stuburs, turpmāk būs iespējamas dzemdības arī speciālā vannā. Tā tiks izmantota arī kā relaksācijas līdzeklis tradicionālajās dzemdībās. Dzemdību nodaļa gan līdz 23.septembrim ir slēgta sakarā ar remontdarbiem. “Dzirksteli” par to informē Madonas novada dome.

Speciālo vannu dzemdībām Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa saņēmusi kā ziedojumu no madonieša, vietējā deputāta Kaspara Udrasa un viņa sievas Litas. Vanna pasūtīta no uzņēmuma Igaunijā, un tās izmaksas ir nedaudz vairāk kā 3300 eiro.

Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā vasarā notiek renovācija, lielāko uzmanību koncentrējot uz ventilācijas sistēmas sakārtošanu, kā arī iekštelpu remontu un palātu aprīkojumu. Renovācija tika uzsākta jūnija sākumā, iepriekš plānots, ka darbi tiks pabeigti līdz septembra sākumam. Taču sakarā ar jaunās ventilācijas sistēmas iekārtu piegādes laika ieilgšanu izpildes termiņš pagarināts līdz 23.septembrim.
Dzemdību nodaļā jau ir nomainīti visi radiatori, pārbūvēta personāla telpa ar labierīcībām, uzņemšanas telpas, dušas telpa personām ar īpašām vajadzībām, veidolu mainījusi arī dzemdību zāle, daļa palātu kļuvušas plašākās. Nodaļā būs divas dzemdību zāles, 6 standarta palātas un 2 ģimenes palātas. Plānots, ka standarta palātās būs divas gultas vietas līdzšinējo trīs vietā (lai uzturēšanās tajās nebūtu saspiesta), kā arī atsevišķs sanitārais mezgls. Ģimenes palātās (par paaugstinātu maksu) būs pieejama divguļamā gulta, šūpulītis bērniņam, ledusskapis, kā arī atsevišķs sanitārais mezgls.

Pērn pavasarī Madonas slimnīca saņēma mērķa ziedojumu 155 000 eiro dzemdību nodaļas renovācijai un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

Pievieno komentāru

Veselība