Mediķi aicina iedzīvotājus novērtēt spēkus, tīrot sniegu

Ar katru dienu sniega sega kļūst arvien biezāka, un ne mazums pūļu jāpieliek, lai notīrītu ietves un iebraucamās ceļa daļas, kā arī privātmāju pagalmus. Diemžēl lielais sniegs rada problēmas ne tikai transportam un gājējiem, bet arī var ļoti nopietni ietekmēt veselību pašiem sniega tīrītājiem - māju īpašniekiem un sētniekiem, kuri vairākas stundas dienā tīra sniegu ar lāpstām, fiziski smagi strādājot.

NMP dienestā pēdējās dienās pieaudzis izsaukumu skaits pie pacientiem ar sirds asinsvadu saslimšanām - liela daļa no viņiem atzinuši, ka pirms mediķu izsaukšanas intensīvi tīrījuši sniegu. Diemžēl aizvadītajās svētku dienās sniega tīrīšana traģiski beidzās diviem vīriešiem - viņu sirds neizturēja un viņi miruši vēl pirms ātrās palīdzības izsaukšanas.  

NMP dienesta vadītājs Armands Ploriņš uzsver, ka pēdējās dienās pieaugošais ātrās palīdzības mediķu izsaukumu skaits pie pacientiem ar akūtu infarktu un insultu ir saistāms arī ar riska grupas pacientu pārpūlēšanos sniega tīrīšanas darbos, tāpēc aicina iedzīvotājus ļoti nopietni izvērtēt savus spēkus, bet jo īpaši gados vecākus cilvēkus, tāpat arī pacientus, kuriem ir dažādas hroniskas saslimšana un cilvēkus, kuriem veselības dēļ ir jāizvairās no lielas fiziskās slodzes.

 

NMP dienesta mediķi iesaka iedzīvotājiem savos pagalmos sniegu tīrīt lēnām un pakāpeniski, nepieļaujot pārslodzi. Ik pa brīdim ir nepieciešamas ilgākas pauzes, lai atpūstos. Tāpat ir jārēķinās ar darba tempu - cilvēki pusmūžā nevar šo darbu darīt tikpat ātri un veikli kā jaunieši. Vienmēr jāņem līdzi arī mobilais tālrunis, lai vajadzības gadījumā varat izsaukt palīdzību. Ja fiziskās slodzes laikā parādās kādas problēmas - sāpes krūtīs, pēkšņa apgrūtināta elpošana, līdzsvara traucējumi, galvas reiboņi u.c., nekavējoties jāpārtrauc sniega tīrīšana. Ja šie simptomi nepāriet vai pat pastiprinās, jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.

 

Hroniski slimojošiem pacientiem nepieciešams konsultēties ar savu ārstējošo ārstu par ieteicamo slodzi, lai izvairītos no nopietniem, dzīvību apdraudošiem veselības saasinājumiem. Tāpat šo pacientu tuviniekiem vajadzētu parūpēties par to, lai viņi vieni paši nedodas tīrīt sniegu un jācenšas viņus uzmanīt, lai pasargātu no nelaimes.

 

NMP dienesta mediķi atgādina, ka īpaši uzmanīgiem ar sniega tīrīšanu jābūt cilvēkiem, kas sirgst ar sirds un asinsvadu saslimšanām, tajā skaitā arī ar paaugstinātu asinsspiedienu - pārlieku lielā fiziskā slodze var radīt nopietnu pamatslimības saasinājumu vai pat dzīvības apdraudējumu.

Pievieno komentāru

Veselība