Mēģina glābt bērnus no aptaukošanās

Izveidota speciāla tīmekļa vietne "EU.Minichefs" (http://eu.mini-chefs.eu), kur bērni var uzzināt, ka veselīgi ēst ir interesanti. Bērnu aptaukošanās Eiropā kļūst par milzīgu problēmu, tāpēc veselības komisārs Marks Kiprianu izsludinājis īpašu kampaņu veselīga uztura un tā gatavošanas popularizēšanai, informē Eiropas Komisija.

"EU. Minichefs" jeb Eiropas mazais šefpavārs piedāvā receptes, diskusiju vietu, kurā spriedīs par veselīgu pārtiku un gatavošanu pēc pirmšķirīgām veselīga ēdiena receptēm, kā arī sniedz padomus. Tīmekļa vietne pieejama 12 valodās, tajā iekļauta arī interaktīva ēdiena gatavošanas spēle, lai bērni mācītos rotaļājoties. Latviešu bērni pie reizes var pilnveidot svešvalodas zināšanas - latviešu valodā lapa nav pieejama.


Katru gadu Eiropā par 400 tūkstošiem palielinās to bērnu skaits, kuriem ir liekais svars jeb aptaukošanās, šobrīd viņu ir aptuveni 22 miljoni. Liekais svars var veicināt veselības problēmas, piemēram, diabētu vai aknu slimības.

Resniem bērniem ir lielāks risks vēlāk saslimt ar sirds slimībām, vēzi, hipertoniju, trieku un depresiju. Tāpēc bērniem jāveido interese par pārtiku, ko tie ēd, un jāvairo izpratne par veselīga uztura pamatprincipiem.


Eiropas dienu veselīga uztura un gatavošanas popularizēšanai kopīgi organizē Eiropas Komisija un Eiropas Šefpavāru asociācija. Eiropas diena ir daļa no plašākas EK kampaņas, kas vērsta pret aptaukošanos, aicinot ES iedzīvotājus izvēlēties līdzsvarotu diētu un vairāk nodarboties ar sportu.

Latvijā Veselības ministrija izvērsa dārzeņu popularizēšanas kampaņu "Jo krāsaināk, jo labāk" sadarbībā ar veikalu tīklu "Maxima". Cītīgākie kampaņas dalībnieki varēja saņemt Mārtiņa Sirmā recepšu krājumu.

Pievieno komentāru

Veselība