Mostas daba un arī alerģijas: jaunākā augu ziedēšanas prognoze

Katru pavasari dabas mošanās sākas ar pumpuru plaukšanu un augu ziedēšanu, kad jūsmojam par silto laiku un dabas krāšņumu. Tomēr ir daļa cilvēku, kuri martu sagaida ar bažām. Tie ir alerģiski cilvēki, kuriem pavasaris un augu ziedēšana nozīmē pastāvīgus alerģijas simptomus, piemēram, iesnas, aizliktu degunu, šķaudīšanu, acu graušanu, asarošanu u.tml.

Lai informētu cilvēkus par alerģiju izraisošo augu ziedēšanu un to koncentrāciju gaisā, no 10. marta interneta vietnē www.zied.lv ik nedēļu tiks ievietotas jaunākās alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognozes. Tās nosaka speciālisti no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Latvijas Aerobioloģjias Laboratorijas.

Jaunākā alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognoze (17.03.2015. – 24.03.2015.)

Sagaidāms, ka alkšņa un lazdas putekšņu koncentrācija saglabāsies augstās koncentrācijas robežās visu nedēļu. Piektdienā un sestdienā putekšņu koncentrācija nedaudz samazināsies, kas saistīts ar paaugstinātu mākoņu daudzumu un lietu Rīgā. Eiropas dienvidu daļā sāk ziedēt bērzs, kas liecina par iespējamu bērza putekšņu sezonas sākumu pēc pāris nedēļām arī Latvijā.

Alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognožu vietnē www.zied.lv iespējams ne tikai izlasīt aerobioloģisko prognozi, bet arī pieteikties uz iknedēļas atgādinājumu saņemšanu savā e-pastā.

Putekšņu kalendārs

Interneta vietnē www.zied.lv pieejams arī putekšņu kalendārs, ko izstrādājuši Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Latvijas Aerobioloģjias Laboratorijas speciālisti pēc pēdējo 10 gadu novērojumiem.

Pievieno komentāru

Veselība