Mudina sportot 4

Vienkārši un atraktīvi – tā var sacīt par Gulbenes novada sociālā dienesta organizētajiem veselību veicinošajiem pasākumiem iedzīvotāju izglītošanai. 27.septembrī ikvienam interesentam bija iespēja kultūras centrā Gulbenē par brīvu apmeklēt lekciju par par sirds un asinsvadu veselību un to, kā izvairīties no infarkta vai insulta un kā atpazīt šīs kaites, lai laikus vērstos pēc medicīniskās palīdzības.

Dienesta sabiedrības veselības speciāliste Ilze Biseniece un SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” ārste Linda Ūdre ne tikai stāstīja un atbildēja uz jautājumiem, bet arī piedāvāja lekcijas apmeklētājiem izmantot dažādus veselības kontroles mēraparātus. Piemēram, izmērīt asinsspiedienu, nosvērties, uzzināt tauku un muskuļu proporcijas savā ķermenī, kā arī ķermeņa masas indeksu, lai saņemtu kvalificētus ieteikumus savam uztura režīmam.

I.Biseniece informēja, ka 20.oktobrī no pulksten 15.00 Gulbenes kultūras centrā (3.stāvā) notiks lekcija par garīgās veselības jautājumiem. Galvenās tēmas – depresija, izdegšanas sindroms. Paredzētas arī interesentu tik ļoti iemīļotās praktiskās nodarbības. Interesentiem jāpiesakās iepriekš pie novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciālistes Ilzes Bisenieces. Paredzēta plaša programma no pulksten 15.00 līdz vēlam vakaram. Iesākumā būs teorētiskā nodarbība “Stress”. Pēc tam sekos praktiskā nodarbība “Biodanza” (biodeja ir personības attīstības un veselības pilnveidošanas metode, kas izmanto mūziku, kustību un grupas dalībnieku mijiedarbību ar mērķi atgūt vitalitāti, prieku un dzīves baudījuma izjūtu). Paredzēta arī teorētiskā nodarbība “Izdegšana”, kā arī praktiskā nodarbība ar “sociālpsiholoģisko treniņu”, kas ietvers mākslas, kustības un vizualizācijas elementus.

Novada sociālā dienesta uzsāktajā projektā paredzēts turpināt organizēt senioriem, kā arī personām ar invaliditāti kopīgus braucienus uz peldbaseinu. Pārmaiņas pēc peldēšana notiks nevis Balvu, bet gan Priekuļu peldbaseinā.

Oktobrī pagastos notika vingrošanas pasākumi. Aina Rubene aicina arī interesentus iesaistīties projekta finansētajās nūjošanas nodarbībās, kas domātas senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Interesēties var pa tālruni 26394580. Nūjot iespējams gan ar projekta gaitā sarūpētajām nūjām, gan ar savu inventāru.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā” uzsākts šogad un turpināsies līdz 2019.gada beigām. Tā kopējais finansējums ir 263 996 eiro. Tajā skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums – 224 396,60 eiro, valsts budžeta ieguldījums – 39 599,40 eiro. Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Gulbenes novada iedzīvotajiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotajiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Atmiņa

Septiņas ar pusi štukas mēnesī vai 240 juriki dienā nav mazs finansu spilvens. Pēc pāris gadiem vērtēsim sauso atlikumu.

pirms 3 gadiem, 2017.10.15 08:23

?

kas tas tāds????

pirms 3 gadiem, 2017.10.15 13:33

fff

Jau nekam nederīgi trenažieri ir gulbīšu parkā. Neviens pieaugušais netrenējas, sīkie lauž. Pieaudzis cilvēks visiem redzot, pilsētās centrā pie gājēju ceļa tur netrenēsies, būtu labāk pie kāda sporta bāzēs vai sporta centra nopietojuši, bet parkā labāk strūklakas un augus.

pirms 2 gadiem, 2017.11.09 13:22

!

Par to naudu vajadzēja izveidot pāris bērnu/pieaugušo laukumus pilsētā starp daudzdzīvokļu mājām un visi būtu daudz priecīgāki un labums arī no tā ilgtermiņā lielāks!

pirms 3 gadiem, 2017.10.16 10:27

Veselība