Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1.jūlija vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā sāks strādāt Valmieras NMP, kā arī brigādes no Valkas un Tukuma rajona

No rītdienas, 1.jūlija, vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā ieļausies Valmieras NMP un Valkas brigādes, ar šo pašu datumu valsts dienestam pievienosies arī Tukuma rajona brigādes. Uzsākot darbu valsts dienestā, brigādes paliks savās līdzšinējās vietās un arī turpmāk galvenokārt apkalpos ierastās, labi pārzinātās teritorijas.

ienesta vadītāja Renāte Pupele uzsver, ka apvienošanās nepieciešama, lai visā Latvijā uzlabotu neatliekamās palīdzības brigāžu darbu, tostarp nodrošinātu to ātrāku ierašanos izsaukuma vietā un būtiski paaugstinātu brigāžu mediķu profesionalitāti un spēju palīdzēt pacientiem.  

! Atgādinām, ka līdz ar NMP sniedzēju juridiskā statusa maiņu iedzīvotājiem šajās teritorijās pašreiz neatliekamās palīdzības izsaukšanas kārtība un tālruņa numuri nemainās.

 

Ar 1.jūliju Tukuma rajona brigādes pievienosies NMP dienesta Rīgas reģionālajam centram. Savukārt uz Valmieras NMP bāzes tiks veidots Vidzemes reģionālais centrs, kurā pakāpeniski apvienosies līdzšinējie Valmieras, Valkas, Limbažu, Cēsu, Gulbenes, Balvu, Alūksnes un Madonas rajoni.

 

Vidzemes reģionālais centrs reģiona vadības funkcijas uzņemsies pakāpeniski līdz ar visu Vidzemes neatliekamās palīdzības sniedzēju apvienošanos. Pilnībā reģiona vadību ar jaunu informācijas tehnoloģiju palīdzību tā pārņems pēc Eiropas Savienības fonda (ERAF) finansēta projekta īstenošanas. Eiropas finansējums paredzēts mūsdienīgu tehnoloģiju un informācijas sistēmu ieviešanai reģionālo dispečercentru un neatliekamās palīdzības brigāžu ikdienas darbā visā Latvijā.

Paredzēts, ka NMP dienesta Vidzemes reģionālais centrs atbildēs par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu visa reģiona iedzīvotājiem, vadīs reģiona brigādes un izvērtēs to izvietojumu, plānos nepieciešamos resursus, medicīnisko un materiāltehnisko nodrošinājumu u.c.

Līdzīgi kā tas šobrīd ir Rīgā, arī Vidzemes reģionālajā centrā dispečerdienesta sarunām ar pacientiem un brigāžu mediķiem tiks nodrošināts ārsta atbalsts. Tukuma rajonā ārsta atbalstu un konsultācijas nodrošinās Rīgas reģionālais centrs.

 

Situācijās, kad izsaukums nebūs veselībai vai dzīvībai kritisks un nebūs NMP dienesta kompetencē, pacientam būs iespēja telefoniski konsultēties ar dežurējošo ārstu un saņemt ieteikumus, kā rīkoties.

 

Savukārt brigāžu mediķiem sarežģītākos gadījumos no izsaukuma vietas būs iespēja konsultēties par tālāko rīcību.

 

Pakāpeniski pārņemot brigāžu vadību reģiona līmenī, izzudīs arī līdzšinējās brigāžu kustību ierobežojošās rajonu robežas. Tas ļaus uz izsaukuma vietu nosūtīt tuvāko brīvo brigādi, lai pacients mediķu palīdzību saņemtu ātrāk. Šobrīd šī problēma ir īpaši aktuāla rajonu pierobežu iedzīvotājiem. Sekojot līdzi izmaiņām stacionārajā aprūpē, dienesta mediķi pacientu nogādās viņa saslimšanai vai stāvoklim atbilstošākajā tuvākajā slimnīcā, kur palīdzību varēs sniegt nekavējoties.

NMP dienesta Vidzemes reģionālo centru vadīs līdzšinējais Valmieras NMP vadītājs Juris Memļuks, kurš pirms vairāk kā 13 gadiem izveidojis un visu šo laiku vadījis Valmieras NMP. Viņa vadībā pirms dažiem gadiem tika paplašināta Valmieras NMP apkalpes zona, uzsākot pieņemt arī Valkas rajona iedzīvotāju izsaukumus un attālināti vadīt kaimiņu rajona brigādes. Ieviestie mūsdienīgie tehnoloģiskie risinājumi dispečerdienesta un brigāžu darbā deva iespēju attālināti vadīt lielu brigāžu skaitu daudz plašākā teritorijā. Kā uzsver NMP dienesta direktore Renāte Pupele, šī pieredze būs ļoti nozīmīga ne tikai Vidzemes, bet arī citiem Latvijas reģioniem, strādājot vienotajā NMP dienestā.

 

Kā jau ziņots iepriekš, līdz 2010.gada beigām jāizveido vienots valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, apvienojot pašvaldību pārziņā esošos neatliekamās palīdzības sniedzējus un izveidojot piecus reģionālos centrus. No 16.aprīļa dienestā jau iekļāvusies bijusī Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacija, turpmāk - NMP dienesta Rīgas reģionālais centrs. Darbs pie neatliekamās palīdzības funkciju pārņemšanas uzsākts arī citās Vidzemes pašvaldībās. Plānots, ka šis būs pirmais reģions, kur NMP sniedzēji apvienosies vienotajā dienestā. Sarunas ar pašvaldībām turpinās arī citos reģionos.

 

Līdz ar jauno teritoriju pievienošanos jūlijā, NMP dienesta mediķi nodrošinās neatliekamo palīdzību jau gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju, diennaktī izbraucot vidēji uz 518 izsaukumiem*. Valstī kopumā mediķu brigādes diennaktī sniedz palīdzību 1015 izsaukumos*.

 

Plašākai informācijai, lūdzu, sazinieties ar NMP dienesta pārstāvi Ilzi Bukšu, tālrunis 29411499 vai e-pasts ilze.buksa@nmpd.gov.lv

 

*Dati par 2009.gada aprīli, VOAVA

Pievieno komentāru

Veselība