Nozīmīgs jaunums neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā!

Lai neatliekamās palīdzības gadījumā mediķiem būtu pieejama cilvēka medicīniskā informācija, veselības datu banka Med Record Bank ir uzsākusi oficiālu sadarbību ar Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Latvijas lielākajām slimnīcām. Turpmāk, izmantojot BALTO karti, mediķi varēs piekļūt cilvēka svarīgākajai medicīniskai informācijai 24h diennaktī tiešsaistes režīmā.

Ja agrāk smagā veselības stāvoklī cilvēks ātrās palīdzības rokās nonāca pliks kā no mātes miesām - ārstiem nebija informācijas par viņa veselības stāvokli, tad tagad cilvēks, kuram ir BALTĀ karte, var justies droši, jo neatliekamās palīdzības gadījumā mediķi operatīvi var saņemt nepieciešamo informāciju par viņa veselības stāvokli, lai pēc iespējas ātrāk varētu sniegt efektīvu pirmo palīdzību un uzsākt vispiemērotāko ārstēšanu.  

BALTĀ karte ir plastikāta karte, kas sniedz dzīvībai svarīgāko medicīnisko informāciju par kartes īpašnieka asins grupu, alerģijām, medikamentu nepanesību, veselības stāvokli, veiktajām operācijām, lietotajiem medikamentiem u.c. BALTĀ karte ir nozīmīgs palīgs mediķiem, kad dzīvības glābšanai vai ārstēšanas uzsākšanai svarīga katra minūte. Pēkšņa saslimšana, insults, darba trauma, avārija...

 

Med Record Bank ir noslēgusi līgumus ar Latvijas medicīnas iestādēm un tagad BALTO karti oficiāli pieņem Latvijas Neatliekamās palīdzības medicīniskās dienesta mediķi visā Latvijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, Jūrmalas slimnīca, Ziemeļkurzemes slimnīca, Liepājas reģionālā slimnīca.

 

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas 5. ķirurģiskās nodaļas vadītājs A. Doļģis ir pārliecināts par kartes nozīmi: „BALTAI kartei var būt pat izšķiroša nozīme situācijā, kad cilvēks nevar pastāstīt par sevi vai ir bez samaņas, īpaši, ja cilvēkam ir hroniskas saslimšanas vai nopietnas alerģijas, par kurām mediķiem jāzina, lai operatīvi rīkotos. Jebkura vilcināšanās, veicot analīzes un gaidot rezultātus, var beigties letāli. BALTĀ karte dažbrīd ir daudz vērtīgāka par kredītkarti, jo BALTĀ karte var glābt dzīvību. "

 

BALTĀS kartes medicīniskie dati ir konfidenciāli, tiem ar īpašu kodu var piekļūt tikai mediķi. Ikviens cilvēks pats var noteikt informāciju, kas nepieciešamības gadījumā ir pieejama mediķiem. Cilvēka medicīnisko informāciju no medicīniskajiem dokumentiem apkopo un ievada Med Record Bank ārsti.

 

BALTO karti var noformēt Med Record Bank klientu apkalpošanas centrā Rīgā, savukārt klientiem reģionos, BALTO karti iespējams noformēt un saņemt ar pasta starpniecību, papildu informācija pa tālruni 67281878. BALTĀS kartes gada maksa ir Ls 7,50.

 

Statistika liecina, ka 2011. gadā Neatliekamās palīdzības dienests devies uz 459 701 izsaukumiem. No tiem 281 348 bijuši izsaukumi pie pacientiem veselībai un dzīvībai kritiskā stāvoklī. 45% gadījumu pacienti pēc izsaukuma nogādāti medicīnas iestādē.

 

Med Record Bank vadītāja Aija Rezevska uzskata, ka Baltā karte būtu nepieciešama ikvienam, un īpaši svarīga tā ir cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām un gados vecākiem ļaudīm. Aija Rezevska aicina: „Parūpējieties, lai mediķiem ir pieejami jūsu veselības dati, jo tas ietaupa laiku un ļauj operatīvi rīkoties brīžos, kad katrai minūtei ir nozīme!"

 

Med Record Bank sniedz iespēju apkopot cilvēka medicīnisko informāciju no dažādām medicīnas iestādēm elektroniskā veidā, nodrošinot piekļuvi datiem 24 stundas diennaktī tiešsaistes režīmā latviešu, krievu un angļu valodās. Plašāka informācija par Med Record Bank www.mrb.lv. Med Record Bank klientu apkalpošanas centrs atrodas Rīgā, Lāčplēša ielā 20a, tālrunis 67281878.

Pievieno komentāru

Veselība