Pacienti vēl aizvien mazizglītoti par kāju vēnu saslimšanām

„Vairāk nekā 62% sieviešu vecumā virs 30 gadiem ir slikti informētas par kāju vēnu saslimšanām. Tikai 14% atzinušas, ka ir labi informētas par savu kāju vēnu veselības stāvokli," stāsta „Dr.Mauriņa Vēnu centra" ķirurgs, flebologs Dr.Andis Rīts. „Minētie dati apliecina, ka sabiedrībā vēl aizvien ir izplatīti maldīgi priekšstati par kāju vēnu problēmām un to ārstēšanu. Tas arī ir viens no skaidrojumiem, kāpēc turpina pieaugt smagu un ielaistu kāju vēnu problēmu īpatsvars," turpina A.Rīts.

„Dr.Mauriņa Vēnu centra" veiktajā aptaujā, laika posmā no š.g. 20.novembra līdz 10.decembrim, piedalījās 675 sievietes vecumā virs 30 gadiem. „Lai arī lielākā daļa aptaujas dalībnieču atbildēja, ka par kāju vēnām nepieciešams rūpēties regulāri un, ka kāju vēnu slimības ir nopietna medicīniska, nevis vienkārši kosmētiska problēma, tomēr tajā pat laikā vairāk nekā 65% respondenšu savā ikdienā nedara neko īpašu, lai rūpētos par savu kāju vēnu veselību," stāsta Dr.Andis Rīts.  

„Aptaujas dati lieliski parāda, ka sabiedrība ir mazizglītota un neapzinās draudus savai veselībai. Katra trešā sieviete vecumā virs 30 gadiem ir pakļauta kāju vēnu saslimšanas riskam. Tādēļ ir svarīgi ikdienā rūpēties par savām kājām, kā arī veikt savlaicīgu problēmu diagnostiku, kas diemžēl notiek ļoti reti. Pārsvarā cilvēki meklē palīdzību tikai tad, kad problēmas jau ir ielaistas," skaidro A.Rīts.

 

Ķirurgs, flebologs Dr.Andis Rīts š.g. novembra mēnesī pievienojies „Dr.Mauriņa Vēnu centra" komandai. Līdz šim strādājis un guvis pieredzi Rīgas pilsētas 7.klīniskajā slimnīcā „Gaiļezers" un citās vadošajās Rīgas klīnikās. Kopš 2000.gada vairāk specializējies vēnu saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā.

 

„Esmu patiesi priecīgs strādāt plecu pie pleca ar nozares vadošajiem profesionāļiem, kuru darba metodes un zināšanas tiek novērtētas visā pasaulē. Turklāt svarīgi ir tas, ka „Dr.Mauriņa Vēnu centrā" pielietotās ārstniecības metodes un tehnoloģijas ir modernākās un mūsdienīgākās, kas ļauj veikt kvalitatīvas izmeklēšanas un operācijas," stāsta A.Rīts.

 

„Pievienojoties „Dr.Mauriņa Vēnu centra" komandai, man bija svarīgs fakts, ka šie speciālisti ne vien strādā, lai novērstu kāju vēnu saslimšanu radītās sekas, bet ļoti daudz dara pacientu profilaksei - veic pamatīgu skaidrojošo darbu, organizē izbraukuma konsultācijas uz Latvijas mazpilsētām un cita veida aktivitātes. Esmu patiesi gandarīts, ka šeit strādājošo speciālistu galvenā vērtība ir vesels cilvēks un ārsta galvenā sūtība ir palīdzēt cilvēkam būt veselam, nevis cīnīties ar slimību sekām," paskaidro A.Rīts.

Pievieno komentāru

Veselība