Pagājušajā nedēļā samazinājusies saslimstība ar elpceļu infekcijām

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk - SVA) akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringā apkopotie dati liecina, ka joprojām (no 6. līdz 12.oktobrim) gripas gadījumi valstī nav reģistrēti, savukārt saslimstība ar citām akūto augšējo elpceļu infekcijām (AAEI) ir samazinājusies salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu.

"Pagājušajā nedēļā vidējā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām bija 992 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, visaugstākā saslimstība bija reģistrēta Madonā, augstāka kā vidēji Latvijā - Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Līvānos, Ogrē, Olainē, Preiļos, Rēzeknē un Saldū. Laboratorisko izmeklējumu dati liecina, ka Latvijā joprojām lielākoties cirkulē paragripas vīruss. Izglītības iestāžu apmeklējums saglabājās iepriekšējās līmenī - vispārējās izglītības iestādes apmeklēja 93% skolēnu, pirmsskolas izglītības iestādes - 77% bērnu," informē SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Sprūde-Nesenberga.


Viņa stāsta, ka Eiropā oktobra sākumā bija vērojams zems gripas aktivitātes līmenis - atsevišķi gadījumi bija reģistrēti Norvēģijā un Zviedrijā, pārējās 20 valstīs gripas aktivitāte netika konstatēta. Pēdējā mēneša laikā Eiropā bija reģistrēti tikai daži laboratoriski apstiprināti gripas gadījumi cilvēkiem, kas bija atgriezušies no brīvdienu ceļojumiem, piemērām, no Āfrikas.

 

Gripas ierosinātājs ir vīruss, kas atšķiras no citiem vīrusiem ar savu mainīgo dabu. Uz tā ārējā apvalka atrodas antigēni, kuri katru sezonu ir citādākā kombinācijā. Tādēļ lai novērtētu gripas un citu AAEI izraisoši vīrusu izplatību, noteiktu epidēmijas sākumu un attīstības gaitu, Sabiedrības veselības aģentūra gripas un akūtu augšējo elpceļu monitoringu veic katru gadu no oktobra līdz pat maija vidum

Pievieno komentāru

Veselība