Palielinās cukura diabēta slimnieku skaits

Latvijā cukura diabēta slimnieku skaits pieaug ļoti strauji. Par to informē sabiedrisko attiecību konsultante Sanita Rībena. Gulbenes Diabēta biedrības vadītāja Inga Goba norāda, ka arī Gulbenē ir iespējams pārbaudīt, vai cilvēks nav saslimis ar diabētu.

"Trešdienās no pulksten 10.00 līdz 13.00 Brīvības ielā 22 var saņemt konsultācijas par mērījumu veikšanu, atbilstošu uzturu un dzīvesveidu. Iesaku vērsties arī pie endokrinologa Ziedoņa Kukaiņa, kurš pieņem gan Gulbenes poliklīnikā, gan savā privātpraksē," saka I.Goba.


Cukura diabēts rodas tad, ja insulīna ražošana aizkuņģa dziedzerī ir traucēta un insulīns nedarbojas pietiekami efektīvi. Cukura diabēts ir piektais izplatītākais nāves cēlonis, no kura katru minūti pasaulē mirst seši cilvēki. Tas ir galvenais akluma un nieru mazspējas cēlonis.


Latvijas Diabēta Federācijas prezidente, medicīnas doktore Inga Štelmane skaidro, ka cukura diabēts ir slimība, kuru nevar izārstēt, taču var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, ja cilvēks dzīvo veselīgu dzīvesveidu, regulāri diabēta ārstēšanai lieto medikamentus, kā arī kontrolē glikozes līmeni asinīs.


Visbiežākās cukura diabēta pazīmes ir nogurums bez redzama iemesla, neizskaidrojams svara zudums, slāpes, bieža urinācija, redzes pasliktināšanās, tirpšanas sajūta, "skudriņas kājās", lēna brūču dzīšana un strutojošas infekcijas. Tā kā šīs slimības pazīmes parādās pakāpeniski un lēni, tās ilgi var palikt nepamanītas.

Pievieno komentāru

Veselība