Palielinās saslimšana ar A hepatītu

Šāgada 11 mēnešos Gulbenes rajonā reģistrēti 16 A hepatīta saslimšanas gadījumi Ja aprīlī un maijā bija reģistrēts pa vienam saslimšanas gadījumam, tad tagad pieaugums paliek lielāks tāpat kā visā Latvijā. Novembrī Gulbenes rajonā reģistrēti jau seši saslimšanas gadījumi ar šo slimību. Par to informē Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma.

Vairāk slimo pilsētnieki I.Zaļuma norāda, ka 5 saslimušie ar A hepatītu ir bērni un 11 pieaugušie. Ir reģistrētas arī divas grupveida saslimšanas, kur saslima vienas ģimenes locekļi. Iespējams, nebija ievērota personīgā higiēna. Ar A hepatītu vienādi daudz slimo gan vīrieši, gan sievietes. Vairāk slimo pilsētas iedzīvotāji, savukārt pagastos ar šo slimību reģistrēts mazāk slimnieku.


"Skolām mēs esam izsūtījuši ieteikumus par A hepatīta profilaksi. Jāsaka, ka skolas cenšas ievērot mūsu ieteikumus, jo tikai atsevišķās skolās ir reģistrēti atsevišķi saslimšanas gadījumi ar A hepatītu," saka I.Zaļuma.

 

Viņa piebilst, lai nesaslimtu ar šo slimību, ir jāievēro personīgā higiēna, rūpīgi jāskatās, kādas sabiedriskās ēdināšanas iestādes apmeklē, ļoti labi būtu vakcinēties pret A hepatītu, vēršoties pie saviem ģimenes ārstiem.


Augsta saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām

I.Zaļuma stāsta, ka mūsu rajonā ir augstākā saslimstība ar akūtu augšējo elpceļu infekcijām nekā vidēji Latvijā.

 

"Sākot no sezonas sākuma šādi saslimšanas gadījumi ir pieauguši, bet pēdējie dati liecina, ka nedaudz tie samazinās. Tomēr tāpat mūsu rajonā vēl joprojām rādītāji ir augstāki nekā vidējie Latvijā. Lai izvairītos no saaukstēšanās slimībām, ir jāģērbjas attiecīgi laika apstākļiem, uzturā jālieto pilnvērtīgs uzturs un nevajag aizmirst par fiziskām aktivitātēm," skaidro I.Zaļuma.

 

Valstī reģistrēts pirmais gripas slimnieks. Minētais gadījums gan neliecina par gripas vīrusa masveida izplatīšanos, tomēr iezīmē gripas sezonas sākumu, tādēļ aģentūra atgādina, ka vakcinācija pret gripu īpaši rekomendējama bērniem no sešiem mēnešiem līdz divu gadu vecumam, pacientiem ar dažādām hroniskām slimībām un cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem.

 

I.Zaļuma norāda, ka šobrīd gripas slimnieki un pneimonijas gadījumi mūsu rajonā nav reģistrēti.

 

Fakti
* Gulbenes rajonā šogad ar A hepatītu saslimuši 16 cilvēki.


* Novembrī reģistrēti 6 saslimšanas gadījumi.


* Saslimušo vidū ir 5 bērni un 11 pieaugušie.


* Vienādi daudz slimo gan vīrieši, gan sievietes.

Pievieno komentāru

Veselība