Par ģimenes ārsta mājas vizīšu apmaksu

Līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu* nav vairs spēkā apmaksas kārtība par ģimenes ārsta mājas vizīti pie pacientiem ar gripas saslimšanu (pacienta iemaksa Ls 2,00).

Atgādinām iedzīvotājiem par spēkā esošo ģimenes ārsta mājas vizīšu apmaksas kārtību. Informējam, ka valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes tiek nodrošinātas:  

 bērniem vecumā līdz 18 gadiem;

 

 I grupas invalīdiem;

 

 pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās vai paliatīvo aprūpi;

 

 pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija.

 

Norādām, ka iedzīvotājiem, kas vecāki par 80 gadiem, par ģimenes ārsta mājas vizīti ir jāveic valstī noteiktā pacienta iemaksa Ls 2,00 apmērā**.

 

Informējam, ka ar jautājumiem par ģimenes ārsta mājas vizīšu apmaksas kārtību, kā arī citiem jautājumiem par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, iedzīvotāji var vērsties, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst.8.30 līdz plkst.17.00).

 

Vienlaikus atgādinām, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus iedzīvotāji var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi medicīniskus padomus sniedz darba dienās no plkst.17.00 līdz plkst.8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās - visu diennakti.

 

 

*Gripas epidēmija tika izsludināta 2012.gada 5.martā. 2012.gada 14.maijā Slimību profilakses un kontroles centrs ir paziņojis par gripas epidēmijas noslēgumu visā valsts teritorijā.

 

**Samaksa nav jāveic,

 

* ja iedzīvotājs, kas vecāks par 80 gadiem, ir atbrīvots no pacienta iemaksām, jo ir:

 

* I grupas invalīds; trūcīga persona;

 

* politiski represēta persona;

 

* Nacionālās pretošanās kustības dalīb­nie­ks;

 

* Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietusi persona;

 

* pacients, kurš saņem ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju mājas apstākļos;

 

* pacients, kurš saņem veselības aprūpi mājās vai paliatīvo aprūpi;

 

* orgānu donors.

Pievieno komentāru

Veselība