Par sagurušām kājām ir jāuztraucas

Ļoti bieži sievietes nezina, ka smaguma un noguruma sajūta kājās, īpaši vakaros, liecina par kādu no vēnu saslimšanām. Asinsvadu ķirurgs, flebologs Ints Ūdris stāsta, kā laikus atpazīt vēnu problēmas un kā ar tām cīnīties.

I.Ūdris norāda, ka raksturīgākās kāju vēnu saslimšanas pazīmes ir smaguma sajūta, sāpīgs nogurums, tirpšana, dedzināšana, paplašinātas vēnas, krampji kāju muskuļos. Kāju tūska un ādas pigmentācijas maiņa jau var norādīt uz dziļo vēnu problēmām. Slimība sākas diezgan nemanāmi, tāpēc nepatīkamās sajūtas sieviete bieži ignorē.


"Visbiežāk kāju vēnu problēmu rašanās cēlonis ir ilgstoši sēdošs vai stāvošs darbs. Stāvot vai sēžot, tiek atslēgts apakšstilbu ikru muskulis, kas saraujoties masē vēnas un transportē asinis atpakaļ uz sirdi. Līdz ar to asins plūsma ir traucēta, kājās veidojas venozo asiņu pārpilnība, kas izstiepj vēnu sieniņas," skaidro ārsts.


Otrs lielākais riska faktors sievietēm ir grūtniecība un hormonālie līdzekļi. Grūtniecības laikā notiek hormonālās izmaiņas, kas nelabvēlīgi ietekmē kāju vēnas, veicinot vēnu sieniņu muskulatūras atslābumu.


Vairums gadījumos vēnu problēmas ir iedzimtas. Tāpat vēnu varikozi var veicināt pārāk bieža karsēšanās pirtī, liekais svars, smēķēšana, staigāšana augstpapēžu kurpēs.


I.Ūdris norāda, lai noteiktu kāju vēnu stāvokli, ir jāveic vēnu ultrasonogrāfija. Balstoties uz izmeklējumu, tiek noteikta piemērota ārstēšana.

Pievieno komentāru

Veselība