Pēdām patīk, ja tās mīl un kopj 4

Visu dienu mūsu pēdām ir pamatīga slodze, tāpēc tās ir nepieciešams palutināt. Ar pēdām saistītās problēmas var nopietni apgrūtināt cilvēka dzīvi, tāpēc ķermeņa kopšanas sastāvdaļai ir jābūt arī pēdu kopšanai.

Ārstnieciskais pedikīrs Gulbenes poliklīnikas pēdas aprūpes kabinetā veic tikai ārstniecisko pedikīru.

 

"Ar aparāta palīdzību es noņēmu ne tikai atmirušās ādas šūnas, ādas sabiezējumus uz pēdām, kā arī "nosmirģelēju" biezus nagus, bet arī tieku galā ar kārpām un varžacīm," saka pēdas aprūpes kabineta vadītāja Māra Putene

 

Sausais, ārstnieciskais pedikīrs neveicina kāju sēnītes dziļāku izplatīšanos, kas notiek, mērcējot pēdas. Veicot šo pedikīru, netiek pielietoti nekādi skrubji, kā arī lakoti nagi.

Ārstnieciskā pedikīra laikā M.Putene veic arī rūpīgu pēdas apskati, lai konstatētu iespējamās pēdas deformācijas, varžacis, kārpas, ieaugušus nagus un citu, ko cilvēks, iespējams, pats nav pamanījis. Pēdas apskati veic galvenokārt klientiem, kas ierodas pirmo reizi, jo, kabinetu apmeklējot atkārtoti, jau ir zināmas pacienta konkrētās problēmas. Ārstniecisko pedikīru izvēloties ne tikai cilvēki, kam ir pēdu problēmas, bet arī klienti, kas labprātāk izvēlas pēdas aprūpes kabineta, nevis skaistumkopšanas salona pakalpojumus, kur veic kosmētisko pedikīru. Iemesli, kāpēc cilvēki izvēloties aprūpes kabineta pakalpojumus, esot dažādi. Dažiem daudz ko izsakot apzīmējums "ārstnieciskais", vēl citiem esot būtiski savas pēdas parādīt medicīnas speciālistam.

 

"Runājot par pēdām, mani nekas nevar nobiedēt, ne nagu izskats, ne kāju smaka, tāpēc cilvēkiem nevajag baidīties un kautrēties no pēdas aprūpes kabineta apmeklējuma. Patīkami, ka ārstniecisko pedikīru izvēlas ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Cilvēkiem nevajag uztraukties, ka par viņu kāju problēmām uzzinās visa pasaule. Tiklīdz aizveru kabineta durvis, aizmirstu par klientu kājām," saka M.Putene.

 

Kārpas un varžacis izvēlas kājas

Pēdas aprūpes kabinetā palīdz cīnīties tikai ar tām kārpām, kas ir uz pēdām, nevis uz rokām vai citur. "Bieži vien pacienti kārpas jauc ar varžacīm, mēģina paši tās ārstēt un dažādu līdzekļu rezultātā apdedzina audus. Šādos gadījumos man uzreiz ir grūti palīdzēt, jo vispirms vairākas dienas ir jāārstē apdedzinātie audi. Lai atbrīvotos no kārpas, bieži vien pietiek pāris reizes apmeklēt kabinetu. Viss ir atkarīgs no kārpas dziļuma un lieluma. Kārpas tiek izdedzinātas, pielietojot šķidro sudrabu," stāsta speciāliste.

 

Lielākā pacientu daļa, kas lūdz likvidēt kārpas uz kājām, ir bērni, pusaudži un pieaugušie līdz 30 gadiem. Pēdu kārpas ir vīrusu izraisītas. Tās piemīt cilvēkiem, kuriem ir vāja imunitāte. Kārpas likvidēšana nav garants, ka kādreiz tā atkal neparādīsies.

 

Varžacis ir ādas veidojumi, kuri rodas ilgstošas berzes vai spiediena rezultātā. To veidošanos veicina šauri, nepiemēroti apavi, spiediens uz konkrētu pēdas daļu vai kāju pirkstiem. Varžacis visbiežāk novērojamas uz mazajiem kāju pirkstiņiem, starp pirkstiem, uz īkšķiem. Saspiestā vieta kļūst ļoti sāpīga un bieza, tās vidū veidojas it kā maza tapiņa, kas iet dziļumā. Varžaci aprūpes kabinetā izņem ar speciālu frēzi un slimo vietu pēc tam piededzina. Aptiekās ir nopērkami speciāli plāksteri varžacu ārstēšanai, bet nepareizi uzlikts plāksteris arī var izraisīt apdegumus.

 

Ieauguši nagi

Ar ārstnieciskā pedikīra palīdzību iespējams palīdzēt arī tiem pacientiem, kam problēmas sagādā ieauguši nagi. M.Putene stāsta, ka esot gadījumi, kad pacients tiekot nosūtīts pat pie speciālistiem Rīgā.

 

"Protams, var doties pie ķirurga un šo ieaugušo nagu noņemt, bet iesaku vispirms apmeklēt pēdas aprūpes kabinetu, kur iespējams veikt ieaugušu nagu korekciju. Ne vienmēr ķirurģiska naga noņemšana ir garants, ka nags atkal neieaugs, jo tā var būt fizioloģiska īpatnība. Nagu ieaugšanu var veicināt pēdas deformācija, plakanā pēda un cits, tāpēc daudziem pacientiem nagu korekcija veicama regulāri," stāsta M.Putene.

 

Uzskats, ka nagi ieaug, tos nepareizi apgriežot, neesot noteicošais faktors. Viņa iesaka nagus griezt atbilstoši to anatomiskajai uzbūvei, nevis tikai taisni.

 

Sēnītes izvēlas kājas

Visizplatītākās ir kāju sēnītes. Tās veicina ilgstoša slēgtu apavu nēsāšana, pēdas izsutumi, traumas, šaura pirkstu atstarpe un citi faktori, tāpēc M.Putenei izveidojusies sadarbība ar ādas ārstu. Inficēšanās ar kāju sēnītēm visbiežāk notiekot pirtīs, dušās, baseinos, valkājot svešus apavus, kāju pirkstiem ilgstoši atrodoties siltā un mitrā vidē. Starp kāju pirkstiem veidojas niezoši laukumi, rodas plaisas, kas var pāriet uz pēdas apakšu, novērojama ādas lobīšanās un tamlīdzīgi. Sēnīte skar arī nagus. Kāju sēnīšu ārstēšanai tiek pielietotas ne tikai dažādas ziedes, ir arī iekšķīgi lietojami medikamenti, kas ir ļoti dārgi. Ja, piemēram, nagu sēnīte ir ielaista, tad medikamentu lietošana ne vienmēr palīdz, tāpēc īpaši gados vecāki cilvēki apmeklē pēdas aprūpes kabinetu, lai noņemtu slimo nagu sabiezējumu, kopīgi ar speciālisti izraudzītos lokāli lietojamas zāles.

 

"Lai izvairītos no kārpām un kāju sēnītēm, iesaku cilvēkiem spēcināt savu imunitāti, neiesaku apmeklēt peldbaseinus, kur rūpīgi netiek veikta apmeklētāju, īpaši kāju, dezinfekcija, sabiedriskās pirtis, saunas Ja arī apmeklējam šīs vietas, tad kājās jāvelk piemēroti apavi, lai nenotiktu kailas pēdas saskare ar virsmu," iesaka M.Putene.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Annija

Es jau vakar palutināju savas kājiņas, biju aizgājusi uz ārstniecisko pedikīru uz dermatoloģijas klīniki http://www.dermatologs.com/pakalpojumi/arstnieciskais-pedikirs.html ļoti labi jūtos uzreiz. Man liekas ka dēļ tā ka kājiņas jūtas labāk man arī labāks garastāvoklis. tas ir nozīmīgi

pirms 8 gadiem, 2013.02.14 16:11

Aija

Heh. Tomēr Annijai labs ieteikums bija - tik tiešām palīdz prof. J.Ķīša klīnikas apmeklējums.
Te links - http://dermatologs.com/arstnieciskais-pedikirs

pirms 4 gadiem, 2016.12.08 17:45

Veselība