Pelējums nav maizes ziedi - ne veselībai, ne skaistumam

Rudenim tuvojoties, gaiss kļūst mitrāks, saulīte silda joprojām, un sēnes par to tikai priecājas. Diemžēl arī pelējuma sēnes - maize ātrāk iet postā.

Turklāt iepelējušu maizi nedrīkst ēst ne cilvēki, ne dzīvnieki, uzsver Pārtikas un veterinārā dienesta Augu izcelsmes produktu uzraudzības sektora vadītāja vietnieks Māris Eiklons.


Inficējas gatavs kukulis


"Maizes cepšanas procesā dabā bieži sastopamās sporas un sēnītes iet bojā. Maizes pelēšanu izraisa sporu un pelējuma nokļūšana uz jau izceptas maizes," precizē M.Eiklons.

Līdz ar to ļoti svarīgi ievērot tīrību tālākajā maizes ceļā pie patērētāja.
Tā kā pelējums vislabāk attīstās siltā un mitrā vidē, maize pirms iepakošanas ir pietiekami jāatdzesē. Ražošanas telpām, kurās notiek maizes dzesēšana, griešana un pakošana, jābūt tīrām, labi vēdināmām un sausām. Virsmas, uz kurām notiek maizes atdzesēšana, regulāri jātīra un jādezinficē.


Par maizes nekaitīgumu jāatbild arī tirgotājiem un pārvadātājiem: maize var inficēties gan netīrā automašīnā, gan netīrās veikala telpās, gan netīros plauktos.

M.Eiklons aicina būt uzmanīgiem ar neiesaiņotu maizi, jo pastāv risks tai saskarties ar slimību avotiem, piemēram, netīrām cilvēku rokām, atklātos plauktos kāds var tai neviļus uzšķaudīt vai uzklepot slimības izraisītājus. Tuberkulozes speciālisti gan mierina, ka inficēšanās iespējas ar "apšķaudītas maizes" starpniecību gandrīz neesot.


"Ja tuberkulozes bacilis ir nolaidies - uz maizes, uz galda, uz rokām -, tas vairs nevar pacelties un tikt ieelpots. Ar tuberkulozi var inficēties, ja ieelpo dzīvu bacili," norāda Ieva Leimane, Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras Izglītības un zinātnes nodaļas vadītāja vietniece.

Ārējā vidē tuberkulozes nūjiņa salīdzinoši ātri iet bojā, turklāt "maize tiek apēsta, nevis ieelpota".


Riski ir dažādi


Pelēšanai visvairāk ir pakļauta sagrieztā maize, jo, palielinoties gaisa piekļūšanai atsevišķām šķēlēm, arī pelējuma sporas maizē var nokļūt no netīriem griezēju nažiem. Pelējums bieži vien izplatās arī maizes plīsumos un sānos. M.Eiklons ieteic maizi mājās neturēt tirdzniecības iepakojumā, bet pārlikt maizes kastē. Nepieciešams arī krietni izvērtēt, vai maizi sagriezt pašam mājās ir tik grūti.


Noteikta veida pelējuma sēnītes ir ne vien kaitīgas, bet arī kancerogēnas - var sekmēt ļaundabīgā audzēja veidošanos.

"Dažas pelējuma sēnīšu sugas ir īpaši bīstamas, jo spējīgas izveidot un izdalīt daudz vielmaiņas produktu - sēnīšu toksīnus jeb mikotoksīnus, no kuriem daži ir ļoti toksiski, piemēram, aflatoksīni ir spēcīgas aknu indes, kas var izraisīt aknu nekrozi, un ir ļoti kancerogēnas," uzsver speciālists.


Rupjmaize, rudzu maize ar laiku "sazied", tā kļūst cietāka, nobriedusi, mainās garšas īpatnības, taču balti plankumi, visticamāk, jau ir pelējums, nevis kādi "ziedi". Pelējuma krāsa var mainīties no gaiši rozā līdz tumši zilai un zaļai.

 

 Fakti

 


* Gaiss telpās, kurās mājas apstākļos uzglabā maizi, satur pelējuma sēnītes no 60 līdz
17 000 sporu uz vienu kubikmetru gaisa. Ja piesārņojums ir paaugstināts, sēnes atrod sev barības vidi un sāk vairoties. Pelējums veidojas temperatūrā no + 5 līdz
+ 50 °C.

 


* Maizi uzglabājiet tīrā, noslēgtā, sausā traukā vai maizes kastē, kas nodrošina gaisa maiņu. Maizes kaste var būt gan no koka, gan māla, gan plastmasas.

 


* Maizes kastē var ielikt šķēlīti ābola vai kartupeļa, lai neļautu maizei izžūt. Maizes kaste ir regulāri jāvēdina un jātīra, lai nerastos pelējums. Reizi nedēļā kasti vēlams izmazgāt ar etiķūdeni.


* Šķēlēs sagrieztu maizi visilgāk var uzglabāt ledusskapī, tikai pirms ēšanas tā ir jāsasilda līdz istabas temperatūrai.

Pievieno komentāru

Veselība