Pievērš sabiedrības uzmanību prostatas vēža savlaicīgai diagnosticēšanai

Ūsu mēnesī novembrī jeb akcijas Movember aktivitāšu ietvaros visā pasaulē un kopš 2013.gada arī Latvijā tiek pievērsta uzmanība vīriešu veselībai, un lubezernieks Helmuts Bēķis - kustības “Movember Latvija” sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojuši “Movember” fondu, kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību visiem vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties. Arī Latvijas spēcīgākie vīri Aivars Šmaukstelis, Agris Kazeļņiks un Māris Rozentāls un TV šova ”Īstie veči” varonis liepājnieks Aivars Grasis aktīvi iesaistījušies Movember kustības popularizēšanā, lai ar plašu pasākumu un atkvititāšu programmu uzrunātu stiprā dzimuma pārstāvjus visā Latvijā un pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai.

Latvijas Urologu asociācijas statistikas dati vēsta, ka Latvijā vidēji ik dienas kāds vīrietis mirst ar prostatas vēzi, it īpaši vecāki par 40 gadiem. Daudzi no slimniekiem pat nenojauš, ka viņiem ir attīstījies vēzis tā pirmajās stadijās, jo sākotnēji sūdzību nav, pašsajūta ir laba, tādējādi šķietami nav iemesla apmeklēt ārstu. Latvijā 2016. gadā reģistrēti 7943 stiprā dzimuma pārstāvji, kas atrodas uzskaitē ar šo slimību. Ik gadu mūsu valstī tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, pagājušajā 2016. gadā 1065 taču pēdējo 10 gadu laikā no prostatas vēža miruši jau gandrīz 4000 vīrieši, no kuriem lielākā daļa ir tieši lauku reģionos, kur ir ierobežota pieeja ārstiem un arī finansiālie resursi, iespējams, neatļauj uzsākt sekmīgu ārstēšanās kursu.

Tādēļ pašmāju dibinātā kustība “Movember Latvija” sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojuši “Movember” fondu, kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību visiem vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties. Informatīvās kampaņas ietvaros “Movember Latvija” pārstāvji piesaistījuši virkni uzņēmumu, ar kuru organizēto aktivitāšu palīdzību uzrunāt sabiedrību un aicināt ar ziedojumu atbalstīt iespēju reģionos dzīvojošajiem bez maksas pārbaudīt savu veselību, tādējādi izvairoties no pāragras saslimšanas ar vēzi.

Palīdzēt finansiāli iespējams ar Ziedot.lv starpniecību, atstājot savu ziedojumu tam īpaši paredzētajās ziedojumu kastītēs akcijas partneru atrašanās vietās vai ar pārskaitījumu: https://www.ziedot.lv/realizetie-projekti/movember-fonds-viriesu-veselibai-2551. Akcijas noslēgumā “Movember Latvija” rīkotajā pasākumā kopā tiks aicināti un ziedojumu vākšanā iesaistīti sabiedrībā zināmi cilvēki.

Pievieno komentāru

Veselība