Plāno aizliegt smēķēšanu bērnu klātbūtnē

Latvijas Ārstu biedrības valde vērsusies pie Valsts prezidenta Valda Zatlera, Gundara Daudzes, Ivara Godmaņa, Ivara Eglīša, Aināra Baštika un citām augstām valsts amatpersonām ar likumdošanas priekšlikumu - atzīt smēķēšanu bērna klātbūtnē par vardarbību pret bērnu un krimināli sodīt šādu rīcību.

Medicīnas speciālisti pārliecinājušies, ka bērni, kuri spiesti būt pasīvie smēķētāji, slimo ar sirds asinsvadu un plaušu slimībām, ievērojami biežāk viņiem konstatē dažādu lokalizāciju vēzi.

 

"Smēķēšana bērna klātbūtnē apzināti grauj viņa veselību un ir tāds pats noziegums kā fiziska, seksuāla un psiholoģiska vardarbība pret bērnu un citas tikpat noziedzīgas rīcības, kas ir krimināli sodāmas," teikts aicinājumā.

 

"Valdība jau var pieņemt likumu, kas aizliedz smēķēt bērna klātbūtnē, bet nav skaidrs, kā un kas kontrolēs tā ievērošanu. Viss balstīsies tikai uz pašu cilvēku apzinīgu attieksmi. Ja, piemēram, vectēvs, kurš guļ uz gultas, ir smēķētājs, bet viņam blakus esošajā telpā spēlējas bērni, tad diezin vai kāds spēs veco vīru atturēt no smēķēšanas. Arī nekāds sods nelīdzēs. Manuprāt, šāda prasība ir utopiska. Lielāka vērība būtu jāpievērš tam, ka paši mazgadīgie bērni smēķē, par pusaudžiem nemaz nerunājot," uzskata gulbeniete Maija.

Pievieno komentāru

Veselība