Reģistrē vairākus A hepatīta saslimšanas gadījumus

Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma "Dzirksteli" informē, ka septembrī reģistrēto salimšanas gadījumu skaits, salīdzinot ar pagājušo mēnesi, ir pieaudzis. Visvairāk ir reģistrēti dažādi zarnu saslimšanas gadījumi.

I.Zaļuma stāsta, ka iepriekšējos mēnešos bija reģistrēti četri A hepatīta saslimšanas gadījumi, septembrī klāt ir nākuši vēl četri gadījumi, kad cilvēki ir saslimuši ar A hepatītu jeb tautā tā saukto dzelteno kaiti.

 

A hepatīta sākumā raksturīga pazemināta ēstgriba, savārgums, paaugstināta temperatūta, slikta dūša, biežāka vēdera izeja. Pēc dažām dienām parādās dzelte un tumšs urīns.

 

"Tāpat kā visā Latvijā, arī Gulbenē ir šī slimība. Iepriekšējos gados netika reģistrēts neviens A hepatīta saslimšanas gadījums. A hepatīts ir zarnu infekcija, un, lai no tās izsargātos, ir jāievēro personīgā higiēna, proti, biežāk jāmazgā rokas. Cilvēki var arī vakcinēties. Tad, kad cilvēks jau ir palici dzeltenīgs, viņš vairs nav tik kaitīgs apkārtējiem. Tieši slimības sākumā viņš aplipina apkārtējos," norāda I.Zaļuma.


Šogad vairāk nekā pagājušajā gadā ir reģistrēti Laimas slimības gadījumi. Šomēnes ir reģistrēti vēl divi saslimšanas gadījumi ar Laimas slimību, viens - ar salmonelozi, četri - ar kašķi.

 

"Lai nesaslimtu ar kašķi, arī ir jāievēro personīgā higiēna," uzsver I.Zaļuma.


"Iepriecinoši ir tas, ka, salīdzinot ar vasaru, ir samazinājies to cilvēku skaits, kuri ir cietuši no dzīvnieku kodumiem," saka I.Zaļuma.


Viņa arī piebilst, ka cilvēki jau var sākt domāt par potēšanos pret gripu, jo gripas laiks tuvojas.

Pievieno komentāru

Veselība