Saslimstība ar gripu Latvijā nav sākusies

Rīga, 29.okt., LETA. Pagājušajā nedēļā Latvijā nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar gripu, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati.

 

Kā aģentūru LETA informēja SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste Līva Auna, saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām (AAEI) salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu ir samazinājusies vidēji par 16% un pašlaik šis rādītājs ir 869 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

 

Visaugstākā saslimstība ir reģistrēta Ogrē, Olainē un Saldū, bet vēl 12 pilsētās - Bauskā, Dobelē, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Limbažos, Līvānos, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī - tā ir augstāka nekā vidēji Latvijā.

 

Vispārējās izglītības un pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums slimību ietekmē nedēļas laikā nav būtiski mainījies - tās attiecīgi apmeklējuši 92% un 77% bērnu.

 

Saslimstība ar gripu arī Eiropā pašlaik ir zema, un tikai Īrijā un Anglijā reģistrēti atsevišķi gripas gadījumi.

 

Gripa ir akūta un sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Par gripas sākšanos liecina - galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu "laušanas sajūta'', aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.


Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu un izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu, kuru dēļ gripas epidēmijas laikā 2-5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

 

Tā kā gripas izplatība pašreiz vēl nav sākusies, SVA speciālisti atgādina, ka tagad ir piemērotākais laiks, lai vakcinētos pret gripu. Vakcīna pasargā pret diviem A tipa un vienu B tipa gripas vīrusu.

 

Lai izvairītos no smagām gripas komplikācijām, vakcinācija īpaši rekomendējama bērniem no sešiem mēnešiem līdz divu gadu vecumam, pacientiem ar dažādām hroniskām slimībām un cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem. Šajos gadījumos valsts kompensē 50% no gripas vakcīnas izmaksām. Par vakcinācijas iespējām ieteicams konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Veselība