Sievietēm izsūtīts vairāk nekā 475 000 uzaicinājuma vēstules

Veselības norēķinu centrs no 2009. gada 20.janvāra uzsāka valsts organizēto un apmaksāto krūts vēža un dzemdes kakla vēža savlaicīgas atklāšanas programmu, dodot iespēju katrai sievietei pārbaudīt savu veselību. Kopš programma ir uzsākta Veselības norēķinu centrs kopumā sievietēm ir izsūtījis 475 544 uzaicinājuma vēstules veikt valsts apmaksātu dzemdes kakla un krūts vēža profilaktisko pārbaudi.

Pēc apkopotajiem datiem uz 2010.gada 1.jūniju vēža savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros uz mamogrāfijas izmeklējumiem kopumā kopš ir uzsākta programma ir izsūtītas 193 551 uzaicinājuma vēstule, bet dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai ir izsūtītas 281 993 uzaicinājuma vēstules.  

Kopumā no uzaicinātajām sievietēm izmeklējumus veica 62 798 sievietes. Profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veica 34 996 sievietes, kas sastāda 12,4% no uzaicināto sieviešu skaita, savukārt mammogrāfijas izmeklējumu veica 27 802 sievietes, kas sastāda 14,4% no uzaicināto sieviešu skaita.

 

Veselības norēķinu centrs aicina sievietes rūpēties par savu veselību un, saņemot uzaicinājuma vēstuli, veikt valsts apmaksātu dzemdes kakla un krūts vēža profilaktisko pārbaudi. Atgādinām, ka vēža savlaicīgas atklāšanas programmas viens no galvenajiem mērķiem ir samazināt mirstību, kuras iemesls bijis vēzis. Savukārt, ja diagnosticēta slimība, tad ar ārstēšanas palīdzību uzlabot dzīves kvalitāti.

 

Sīkāku informāciju par vēža savlaicīgas atklāšanas programmu un programmas rezultātiem var iegūt Veselības norēķinu centra mājas lapas www.vnc.gov.lv sadaļā „Iedzīvotājiem. Vēža savlaicīgas atklāšanas programma. Rezultāti.".

Pievieno komentāru

Veselība