Sirds veselības mēnesī aicina parūpēties par vecāku un vecvecāku sirds veselību

Sirds un asinsvadu saslimšanas ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem pasaulē, no kura mirst katra trešā sieviete. Lai samazinātu sirds saslimšanu riskus, medikamentu ražotājs "Bayer" ar Latvijas Kardiologu biedrības atbalstu sirds veselības mēneša ietvaros īsteno izglītojošu kampaņu "Sirdsspeki.lv", aicinot iedzīvotājus parūpēties par savu un savu tuvinieku sirds veselību.

"Šī ir kampaņa ar lielu pievienoto vērtību - tā ne tikai pievērš uzmanību sirds veselībai, bet arī stiprina ģimenes veselību. Tāpēc kardiologi vienmēr atbalsta un atbalstīs pozitīvas un oriģinālas veselības veicināšanas iniciatīvas," komentē Latvijas Kardiologu biedrības pārstāve Iveta Bajāre.  

Ikgadējā sirds veselības mēneša ietvaros vairāk nekā 100 valstīs iedzīvotāji tiek aicināti parūpēties par savu vecāku un vecvecāku sirds veselību. Latvijā kampaņas "Sirdsspēki.lv" ietvaros iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja noteikt savu tuvinieku sirds spēku, aizpildot interaktīvu testu. Secināts, ka visaugstākais sirds saslimšanas risks pastāv sievietēm vecuma grupā no 55 līdz 79 gadiem, savukārt vīriešiem jau agrākā vecumā - no 45 līdz 79 gadiem. Šo iemeslu dēļ testa ietvaros aicināts noteikt, cik sirdsspēku patērē gan mammu un tētu, gan vecmāmiņu un vectēvu sirdis.

 

Ik gadu vairāk nekā 17,3 miljoni pasaules iedzīvotāju cieš no kādas sirds slimības, tas nozīmē, ka ik pēc divām sekundēm kāds no iedzīvotājiem mirst. Galvenie slimību izraisošie faktori ir augsts asinsspiediens un holesterīna līmenis, aptaukošanās, smēķēšana un fizisko aktivitāšu trūkums. Saslimšanas iespējamību var mazināt, savlaicīgi apzinoties un novēršot riskus, kā arī veicot regulāru profilaksi. Interaktīvais tests www.sirdsspeki.lv ir veids, kā atcerēties, ka gan paša, gan tuvinieku sirds veselība ir ļoti svarīga un par to ir jārūpējas regulāri, negaidot brīdi, kad radīsies sarežģījumi.

Pievieno komentāru

Veselība