Slimības pabalstu izmaksās ne ilgāk kā 26 nedēļas

Slimības pabalsta izmaksas ilgums tiek samazināts no 52 līdz 26 nedēļām, ja cilvēks slimo nepārtraukti, un no 78 līdz 52 nedēļām triju gadu periodā, ja cilvēks slimo ar pārtraukumiem, informē labklājības ministrijas speciālisti.

Kopumā slimības pabalsta saņemšanas periods nevarēs būt garāks par 52 nedēļām trīs gadu periodā. Minēto slimības pabalsta izmaksas ilgumu uz laiku līdz 52 nedēļām varēs noteikt, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinumu par darba nespējas lapu pagarināšanu.

 

Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem ilgstoša darba nespēja būs iestājusies līdz šā gada 30.jūnijam, tiks piemērots pārejas periods un viņi slimības pabalstu varēs saņemt tāpat kā līdz šim, proti, līdz pat 52 nedēļām.

 

Atgādinām, ka par pirmajām 10 darba nespējas dienām cilvēkam slimības naudu maksā darba devējs. Pirmo slimošanas dienu neapmaksā, par 2. un 3. darba nespējas dienu pabalstu izmaksā ne mazāk kā 75 procentu apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas, bet no 4. līdz 10. dienai slimības pabalstu izmaksā ne mazāk kā 80 procentu apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas.

 

No darba nespējas 11. dienas valsts piešķir un izmaksā slimības pabalstu 80 procentu apmērā no cilvēka vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Pievieno komentāru

Veselība