Slimo ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām valstī pieauga par nepilniem pieciem procentiem. Sabiedrības veselības aģentūra norāda, ka pagājušajā nedēļā Gulbene pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 64 procenti audzēkņu.

Aģentūras Gulbenes filiāles infekciju slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma gan norāda, ka viennozīmīgi apgalvot, ka visi, bērni, kuri pagājušajā nedēļā nav apmeklējuši bērnudārzu būtu slimi, nevar.

 

"Varētu tā būt, ka daļa bērnu ir saslimuši ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, daļa varbūt vienkārši nav atvesti uz bērnudārzu," saka I.Zaļuma


Lai arī gripas epidēmija reģistrēta septiņās pilsētās - Jelgavā, Siguldā, Aizkrauklē, Ogrē, Dobelē, Limbažos un Tukumā - Vidzemes reģionā, tostarp arī Gulbenē, šajās nedēļās oficiāli gripas saslimšanas gadījumi nav reģistrēti.


Aģentūras epidemiologi atgādina, ka vajag regulāri mazgāt rokas pirms ēšanas; šķaudot un klepojot aizsegt muti ar kabatas lakatiņu vai salveti un pēc tam to izmest, ja nav kabatas lakatiņa, šķaudot un klepojot aizsegt muti un degunu. Kad šķauda un klepo, mute jāaizsedz ar apakšdelma mugurējo virsmu, nevis plaukstu. Ja cilvēks jūtas slims - ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Veselība