Slimo ar elpceļu infekcijām

Saskaņā ar Valsts Infektoloģijas centra datiem no 11. līdz 17.oktobrim Gulbenes novads bijis pirmajā vietā valstī saslimstībā ar augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimībām. Konstatēti 1156 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Dati iegūti saslimšanas gadījumu uzskaitē sadarbībā ar ģimenes ārstiem, Gulbenes slimnīcu un novada izglītības iestādēm.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālajā centrā "Dzirkstele" noskaidroja, ka atsevišķos gadījumos tiek saukta ātrā palīdzība, kad pacientam ir ne tikai augsta ķermeņa temperatūra, bet arī nepārejoša vemšana, kas draud ar organisma atūdeņošanos. Tomēr parasti šādos gadījumos pacienti komunicē ar savu ģimenes ārstu. Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļā neviens šāds pacients nav nonācis, kā noskaidroja "Dzirkstele".

 

Vairāki ģimenes ārsti "Dzirkstelei" pastāstīja, ka bērniem un pieaugušajiem pašlaik klīniski ir novērotas vairākas vīrusu infekcijas. Piemēram, mononukleoze, kas ir saistīta ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, palielinātiem limfmezgliem un pārmaiņām asinīs. Ar šo kaiti biežāk slimo bērni un jaunieši. Infekcija izplatās gaisā ar izdalījumiem no augšējiem elpceļiem. Raksturīgas ir sāpes kaklā.


 

Izplatīts šobrīd ir arī respiratori sincitiālais vīruss. Visraksturīgākais slimības simptoms ir sauss, ilgstošs lēkmjveidīgs klepus, kurš var turpināties pat līdz trim nedēļām. Slimībai var attīstīties
komplikācijas - pneimonija, bronhīts, vidusauss iekaisums.

Pievieno komentāru

Veselība