Svētkos pacientiem palīdzēs dežūrārsti

Veselības norēķinu centrs gaidāmajos svētkos aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saudzējot savu un sev tuvāko veselību, kā arī atgādina, ka Rīgā un citās lielākajās pilsētās ārpus ģimenes ārstu darba laika pacientiem nepieciešamības gadījumos palīdzību sniegs dežūrārsti.

Dežūrārsti iedzīvotājiem palīdzību sniegs neatliekamos saslimšanas gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet pacienta veselības stāvoklis neļauj gaidīt. Palīdzība tiks sniegta visiem iedzīvotājiem dežūrārsta darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Vēršoties pie dežūrārsta ārstniecības iestādē, pacientam jāmaksā pacienta iemaksa Ls 1,00. Pie dežūrārsta pacienta iemaksas nav jāmaksā no pacientu iemaksām atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām.  

Ziemassvētku un Jaungada svinību un brīvdienu laikā Rīgā dežūrārsti būs pieejami 25.decembrī un 1.janvārī no plkst. 8.00 līdz plkst.15.00. Citās pilsētās dežūrārstu pieejamība tiks nodrošināta atbilstoši pielikumā ietvertajai informācijai.

 

Pārējā laikā pacientiem neatliekamo palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas un ārstniecības iestāžu diennakts neatliekamās palīdzības punkti (traumpunkti), nepieciešamības gadījumā pacientiem palīdzību sniegs arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes.

 

Par dežūrārstu darba vietām un pieņemšanas laikiem iedzīvotāji var interesēties, zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00, kā arī Veselības norēķinu centra mājas lapā - www.vnc.gov.lv.

 

Ar informāciju par iedzīvotāju kategorijām, kuras ir atbrīvotas no pacientu iemaksu maksāšanas, iedzīvotāji var iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapas sadaļā: „Iedzīvotājiem. Pacientu iemaksas. No pacientu iemaksas atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas".

Pievieno komentāru

Veselība