Uroloģe: “Teju katrs ceturtais vīrietis pēc 40 gadu vecuma saskaras ar urīna nesaturēšanas problēmu.” 16

Dabā tā iekārtots, ka anatomisku īpatnību dēļ visbiežāk delikātā urīna nesaturēšanas problēma skar sievietes, tomēr arī kungi no tās nav pasargāti. Kā liecina statistika, gandrīz katrs ceturtais vīrietis pēc 40 gadu vecuma lielākā vai mazākā mērā saskaras ar šo delikāto problēmu. Tas ir vecums, kad vīrietim straujāk sāk palielināties priekšdziedzeris, un līdz ar to urīna nesaturēšanas problēma var kļūt ļoti aktuāla. Ārstniecības iespējas ir, taču dārgas, tāpēc arī kungi nereti izvēlas risinājumu higiēnas lietu izskatā. Viņiem radīta īpaši higiēnas preču līnija TENA Men.

Blakus saslimšanas
Mazliet pieskaroties anatomijai, jāteic, ka sievietēm daba devusi daudz īsākus urīnceļus, nekā kungiem, tamdēļ ar urīna nesaturēšanas problēmām stiprais dzimums saskaras daudz retāk. Turklāt vīrietim urīna saturēšanu nodrošina gan garāks un šaurāks urīnizvadkanāls, gan prostatas dziedzeris, gan arī divi slēdzējmuskuļi, kas ir kā papildus durvis. Tā kā aizsargmehānisms ir pamatīgs, urīna noplūde vīrietim parasti liecina par kādām izteiktām anatomiskām izmaiņām, piemēram, pēc apakšējo urīnceļu operācijas, vai arī radusies komplicēta situācija ar priekšdziedzera palielināšanos. Tāpat urīna nesaturēšanas problēmu var izraisīt kādas nopietnas blakus saslimšanas. Visbiežāk tās ir ar neiroloģiju saistītas veselības problēmas – multiplā skleroze, dažāda veida neiropātijas, Alcheimera slimība, cukura diabēts, smadzeņu asinsrites traucējumi vai insults pēc kura arī cilvēks var saskarties ar traucējošos urīna noplūdi. Piemēram, cukura diabēta gadījumā ilgstošākā laika posmā pacientam var rasties tā sauktās perifērās neiropātijas. Tas nozīmē to, ka rodas traucējumi nervu impulsu pārvadē, bet tas var veicināt  apakšējo urīnceļu funkcionālus traucējumus un radīt urīna nesaturēšanu.

Izplatīta problēma ir arī tā sauktais pāraktīva urīnpūšļa sindroms, kad cilvēks jūt pastiprinātu vajadzību doties uz labierīcībām gan dienas, gan nakts laikā. Otrs izteikts simptoms pāraktīva urīnpūšļa gadījumā ir steidzama, neatliekama vajadzība nokārtoties – vēlme pačurāt cilvēkam rodas pēkšņi un to ir grūti aizkavēt. Ja šī vajadzība ir ļoti spēcīga, urīnpūslis saraujas un cilvēks ar savu gribu nespēj aizkavēt urīna noplūdi.

Jāatzīmē, ka šī problēma – pāraktīva urīnpūšļa sindroms – procentuāli vienlīdz skar gan sievietes, gan vīriešus, taču atkal jāteic, ka kungi ir mazliet priviliģētāki, jo,  pateicoties anatomijai, patvaļīga urīna nesaturēšana, kas seko šai steidzamai vajadzībai, vērojama daudz retāk.

Kad pie vainas prostata
Labdabīga priekšdziedzera palielināšanās ir vēl viens nopietns iemesls, kad vīrietis var saskarties ar urīna noplūdi. Fizioloģiski priekšdziedzeris palielinās teju visiem kungiem, un parasti pēc 40 gadu vecuma tas sāk notikt straujāk. Tas gan uzreiz nenozīmē, ka vīrietim būs problēmas ar urīna nesaturēšanu, tomēr, ja vīrietis atnāk pie ārsta un stāsta, ka viņam laiku pa laikam gadās iepilināt biksēs vai arī rodas neatliekama vajadzība, kas raksturīga pāraktīva urīnpūšļa sindromam, tad ārsts vispirms nozīmēs visus vajadzīgos izmeklējumus, lai pārbaudītu priekšdziedzera veselību. Parasti gan vīrietis vēl pirms šīm sūdzībām diezgan ilgstošā laika posmā, kamēr notikusi priekšdziedzera palielināšanās, jau izjutis diskomfortu – bijusi apgrūtināta urinācija, vājāka strūkla, grūtāk uzsākt čurāt, sevišķi pēc miega no rīta... Laika gaitā urīnpūšļa sieniņas muskulis ir dekompensējies jeb izstiepies un nespēj vairs uzkrāt urīnu, kuru nav izdevies normāli izčurāt. Jā, tā sauktais atlieku urīns nekur nepazūd un gadiem krājas vairāk un vairāk, radot urīnpūšļa sieniņas pārstiepumu. Tā kā nieres turpina strādāt un ražot arvien jaunu urīnu, tam vairs nav, kur palikt, un sākas pilienveida urīna nesaturēšana. Urologi to uztver kā negatīvu simptomu, jo, ja priekšdziedzera palielināšanos iespējams sekmīgi apturēt un uzlabot simptomātiku gan ar medikamentiem, gan atsevišķos gadījumos ar plānotu operāciju, tad vīrietim simptoms – urīna nesaturēšana jau liecina par komplicētu problēmu. Šādos gadījumos pirms tālākās rīcības ārsts pacientam nozīmē ļoti specifiskus izmeklējumus – urodinamiskos testus, lai rūpīgi izvērtētu esošo situāciju. Ja, piemēram, urīnpūšļa sieniņa nedarbojas vispār, tad pat izoperējot pacientu, ārsts nevarēs apsolīt, ka viņam atjaunosies normāla urinācija. Pat vēl vairāk – visbiežāk pēc operācijas urīna nesaturēšanas problēma saasinās, un tam par iemeslu ir izoperētais slēdzējmuskulis un prostata jeb priekšdziedzeris.

Dažāda veida operācijas ir vēl viens iemesls urīna noplūdei vīrietim. Ja pēc operatīvās iejaukšanās ir novājināts slēdzējmehānisms, to sauc par slodzes urīna nesaturēšanu, un tādā gadījumā vīrietim būs jāatsakās no dažādām aktivitātēm – viņš nevarēs sportot, celt smagākus priekšmetus, un arī būs jācenšas neklepot. Smagākos gadījumos urīna noplūde var būt pat vienkārši ejot vai pat tikai esot vertikālā stāvoklī. Kāpēc? Jo palielinās spiediens vēdera dobumā, tas spiež arī urīnpūsli, bet novājinātais slēdzējmehānisms nespēj aizkavēt urīna noplūdi.

Vingrinājumi, medikamenti, ieliktņi
Lai uzlabotu slēdzējmehānisma stāvokli un mazinātu delikāto problēmu, itin bieži iespējams izlīdzēties ar starpenes muskulatūras stiprinošiem jeb Kēgela vingrinājumiem, kas atrodami gan dažādās interneta vietnēs, gan arī tos iespējams uzzināt pie ārsta. Jāteic, ka patiesi efektīvi tie būs tikai vieglas urīna nesaturēšanas gadījumā. Ja problēma rodas, veicot ikdienišķas kustības un vīrietim ir bieži jāmaina speciālie ieliktņi biksēs, tad fizioterapiju vajadzēs kombinēt ar vēl citām ārstniecības metodēm.

Slodzes tipa urīna nesaturēšanas gadījumā vīrietim iespējams arī iešūt speciālu lentiņu  vai implantu, kas uzlabo urīna izvadkanāla slēgšanu. Arī šāda veida metode līdzēs tikai vieglas un vidēji smagas urīna nesaturēšanas gadījumā. Ko darīt kungam, kuram urīna noplūde diagnosticēta kā smaga problēma? Kā saka daktere Zane Pilsētniece, vienīgā iespēja ir mākslīgais sfinkters, ko operācijas laikā iešuj cirkulāri ap urīnizvadkanālu. Neviena cita mehānisma nav, kas spēj noslēgt urīnizvadkanālu. Operācija gan ir ļoti dārga un ar samērā daudz komplikācijām, tamdēļ kungi atsakās no šīs iespējas un ikdienā izlīdzas ar speciāliem ieliktņiem, kas uzsūc noplūdušo urīnu. Aptiekās nopērkami TENA Men ieliktņi vīriešiem, kas speciāli veidoti, ņemot vērā vīrieša anatomisko uzbūvi. Tie pasargā no noplūdēm un novērš nepatīkamo aromātu.

Pāraktīva urīnpūšļa sindroma gadījumā, kura pamatā ir iepriekš minētās neiroloģiskās problēmas,  kuru dēļ urīnpūšļa sieniņā rodas pastiprināta hiperuzbudinātība, iespējams risināt problēmu ar medikamentiem, kas iedarbojas nomierinoši uz urīnpūšļa sieniņas receptoriem. Tā atslābst, nenotiek viltus kontrakcijas laikā, kamēr urīnpūslis nav normāli piepildījies, un palielinās intervāli starp nepieciešamību iet uz tualeti. Ja tomēr ar perorāli lietojamiem medikamentiem nav līdzēts, ārsts var nozīmēt botulotoksīna injekcijas, kas atslābina muskulatūru tieši urīnpūšļa sieniņā. Mīnuss šai metodei ir tāds, ka botulotoksīna darbība ilgst vidēji 6 – 12 mēnešus, jo tas organismā noārdās un injekcijas jāveic atkārtoti. Latvijā tās nav iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā, bet viena injekcija maksā virs 400 eiro.

Arī diēta
Diemžēl dārgās operācijas un injekcijas var atļauties tikai retais pacients, tamdēļ, kā jau minēts, visbiežāk arī kungi tomēr dod priekšroku ieliktņiem, bet smagākos gadījumos – uzsūcošām apakšbiksēm, kas tāpat kā ieliktņi arī pielāgoti speciāli vīriešu anatomiskām īpatnībām, turklāt psiholoģiska komforta dēļ vīriešiem paredzētie ieliktņi pieejami arī melni, kas ir nemanāmi apakšveļā.
Visi minētie higiēnas palīglīdzekļi, protams, nerisina pamata problēmu, taču, kā saka daktere Zane Pilsētniece, tas ir veids, kā pacientam uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Tāpat kungiem ar pāraktīva urīnpūšļa sindromu noteikti ir vērts pārskatīt savu ēdienkarti. Veikti vairāki pētījumi, kuros pierādīts, ka ekstraktvielas –  īpaši asi ēdieni, gāzēti dzērieni, kofeīnu saturoša pārtika, alkohols un nikotīns – var saasināt pāraktīva urīnpūšļa sindromu, kairinot urīnpūšļa gļotādu.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

jau pārdevusies

Nu tad ārstē tos nesaturētājus,nevis jau pirmajā rindkopā sāc dziedāt slavas dziesmas Tena vīriešu pamperiem.

pirms 4 gadiem, 2016.12.07 16:21

Andris

Ļoti laba,gudra un atsaucīga daktere.Tepat meitene no Alūksnes raujās gan,,Stradiņos'' gan ,,ARSā''. Pirmā komentāra sakarā vēlos teikt ,ka ārsts brīnumus vienmēr nevar izdarīt,bet tev cienījamais vai cienījamā bez urologa būtu jāapmeklē arī cits speciālists.Labs ģimenes ārsts ieteiks.Priecīgus ziemassvētkus.Laimīgu un veselīgu Jauno gadu visiem.

pirms 4 gadiem, 2016.12.09 11:00

kukū

Zinu,zinu kā tur 'raujas'.Nesen biju Gulbenē pie urologa-nu kā pa konveijeru,pacilā papīrus,un tik raksta nosūtījumus uz nākamajiem kabinetiem.Un visur nauda nāk un tik spēj maksāt.Labdien,uz redzēšanos,nākamais iekšā!

pirms 4 gadiem, 2016.12.09 14:13

jaa

ja man ir ta peksna vajadziba ko man darit curat bikses vai turpat uz ielas.par to bus sods,bet vai slimu cilveku drikst sodit?

pirms 4 gadiem, 2016.12.10 04:18

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieri naudas dēļ
finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu nierēm. Mani sauc
Doctor Daniel esmu nefrologs in UBTH Medical Center. mūsu
klīnika specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar iepirkšanu
un transplantācija nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru.
Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizijā. Ja Jums ir
ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: Doctordanielben@gmail.com

Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

pirms 4 gadiem, 2016.12.26 06:08

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai jums
meklē iespējas pārdot savu nieri par naudu, jo
Finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvāsim labu summu par nierēm. Mans vārds ir
Doctor Daniel nefrologs pie UBTH Medical Center. mums
Īpaša klīnika nieru ķirurģijas un mēs arī rīkoties iegādi
un nieru transplantācija ar dzīviem donoriem pēc vajadzības.
Mēs atrodamies Indija, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizija. Ja jums
ieinteresēts nieres pārdod vai pērk nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: DoctordanielBen@gmail.com


Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

pirms 4 gadiem, 2017.01.06 17:29

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai jums
meklē iespējas pārdot savu nieri par naudu, jo
Finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvāsim labu summu par nierēm. Mans vārds ir
Doctor Daniel nefrologs pie UBTH Medical Center. mums
Īpaša klīnika nieru ķirurģijas un mēs arī rīkoties iegādi
un nieru transplantācija ar dzīviem donoriem pēc vajadzības.
Mēs atrodamies Indija, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizija. Ja jums
ieinteresēts nieres pārdod vai pērk nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: DoctordanielBen@gmail.com


Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

pirms 4 gadiem, 2017.01.06 17:36

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieri naudas dēļ
finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu nierēm. Mani sauc
Doctor Daniel esmu nefrologs in UBTH Medical Center. mūsu
klīnika specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar iepirkšanu
un transplantācija nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru.
Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizijā. Ja Jums ir
ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: Doctordanielben@gmail.com
or Doctordaniel95@outlook.com

Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

pirms 4 gadiem, 2017.01.14 06:12

dr.daniel

Tas nepieciešams, lai informētu plašu sabiedrisko vīrietis vai sieviete, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdot savu nieri vajadzētu steidzami sazināties ar Dr.
Daniels Hospital .. e-pasts: danielshospital55@gmail.com, jo mums ir
daudz pacientu, kas pašlaik nepieciešama nieru transplantācijas, ir
tu meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu sakarā ar
finanšu nojauktu un mēs sniegsim $ 80,000USD viņa nieres.
un arī mums ir HIV / atbalsta izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī tikko
rakstiet mums tagad, e-pasts: danielshospital55@gmail.com ...

pirms 4 gadiem, 2017.03.12 01:11

dr.daniel

Tas nepieciešams, lai informētu plašu sabiedrisko vīrietis vai sieviete, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdot savu nieri vajadzētu steidzami sazināties ar Dr.
Daniels Hospital .. e-pasts: danielshospital55@gmail.com, jo mums ir
daudz pacientu, kas pašlaik nepieciešama nieru transplantācijas, ir
tu meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu sakarā ar
finanšu nojauktu un mēs sniegsim $ 80,000USD viņa nieres.
un arī mums ir HIV / atbalsta izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī tikko
rakstiet mums tagad, e-pasts: danielshospital55@gmail.com ...

pirms 4 gadiem, 2017.03.12 01:16

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot nieres? Vai Tu esi
Meklējot iespēju pārdot savu nieru naudu sakarā ar
Finanšu sabrukums, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
Šodien mēs piedāvāsim jums labu devu nieram. Mani sauc
Ārsts Daniels ir nefrologs UBTH medicīnas centrā. Mūsu
Klīnika ir specializējusies nieru slimības ārstēšanā, un mēs arī nodarbojamies ar pirkšanu
Un nieru transplantācija ar atbilstošu donoru.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Nigērijā, ASV, Malaizijā. Ja Jums ir
Interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nevilcinieties
Sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: Doctordaniel95@outlook.com vai Doctordanielben@gmail.com

Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniels.

pirms 3 gadiem, 2017.08.25 02:03

Ticības speciālista slimnīca

Vai jūs vēlaties pārdot savu nieru? Vai jūs meklējat iespēju pārdot
Jūsu nieres nauda sakarā ar finanšu izjaukšanu, un jūs nezināt, ko
tad dariet, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvāsim jums labu samaksu
Nieres. Mans vārds ir (Dr Ramneek) esmu freenologs FAITH SPECIALIST
SLIMNĪCA. Mūsu slimnīca specializējas Nieru slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar to
ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar atbilstošu dzīvošanu
donoru. Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nē
sazinieties ar mums pa e-pastu: dr.ramneekmahajan212@gmail.com

Whatsapp: +15185585211

Paldies,
VADĪBA.

pirms 3 gadiem, 2017.09.16 00:17

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai arī vēlaties pārdot nieres? Vai tu
meklējat iespēju pārdot savas nieres ar naudu
finanses ir salauztas, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien un mēs piedāvājam labu summu jūsu nieram. Mani sauc
Doktors Daniels ir nefrologs UBTH medicīnas centrā. Mēs
Speciālā klīnika nieru operācijā, un mēs arī rīkojam pirkumus
un nieru transplantācijas ar atbilstošiem dzīviem donoriem.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Nigērijā, ASV, Malaizijā. Ja tu
Interese pārdodot vai iegādājoties nieres, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu

E-pasts: Doctordaniel95@outlook.com vai Doctordanielben@gmail.com
whatsapp numurs: +2349028230916.

Apsveikumi
Dr Daniels.

pirms 3 gadiem, 2017.10.12 17:58

Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot nieres? Vai tu
meklējot iespēju pārdot savu nieru ar naudu sakarā ar to
finanšu traucējumi un nezina, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien un mēs piedāvājam labu daudzumu jūsu nierēm. Mani sauc
Doktors Daniels ir nefrologs UBTH medicīnas centrā. Mēs
Klīnika specializējas nieru operācijā, un mēs arī nodarbojamies ar tirgu
un nieru transplantācijas ar piemērotiem donoriem.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Nigērijā, ASV, Malaizijā. Ja tu
Kas ir ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieres, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu

E-pasts: Doctordaniel95@outlook.com vai Doctordanielben@gmail.com

Whatsapp: +2349028230916

Apsveikumi
Dr Daniels.

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 13:18

dr daniels

Liecība, liecība !! Liecība !!!


Es gribu liecināt par to, kā Dievs izmanto ārsta danielus, lai palīdzētu man veikt nieru operācijas, es esmu Marija no Spānijas un pārdevu savu nieri ārstu Daniela slimnīcai 800 000 eiro vērtībā un pēc veidlapas aizpildīšanas piekrītu noteikumiem un nosacījumiem, kā arī operācijai. tika veikts ASV, CLEVELAND HOSPITAL AND CLINIC,
Iepriekš biju nobijusies, bet pēc operācijas es devu 800 000 eiro un esmu tik priecīga, ka visas manas finansiālās problēmas ir beigušās. Es gribu pateikt visiem, lai šodien sazinātos ar ārstu Daniels par nieru operāciju

e-pasts: danielshospital55@gmail.com

Whatsapp: +2349064642414

Ar cieņu

pirms gada, 2020.01.25 10:17

Dr Nico Scott

Kidney donor needed urgently at Apollo Hospital, we offer huge amount for one kidney only contact me via WhatsApp number: +918122208392 Email: apollohospitalkidneydep@gmail.com

pirms 10 mēnešiem, 2020.10.20 14:28

Veselība