Uzsākta kampaņa "Atver, uzzini, saproti!"

Multiplā skleroze ir slimība, ar kuru pēkšņi var saslimt ikviens - jo īpaši gados jauni cilvēki vecumā ap 30 gadiem. Diemžēl multiplās sklerozes simptomus sākumā ir grūti atpazīt un diagnosticēt, tāpēc bieži cilvēki tiem nepievērš uzmanību. Tāpēc Latvijā ir uzsākta kampaņa "Atver, uzzini, saproti!" un izveidota tīmekļa vietne „www.mslapa.lv", kas veidota pēc Latvijas Multiplās sklerozes centra iniciatīvas. Kampaņas mērķis ir pastāstīt un informēt multiplās sklerozes "kluso" dabu.

Kaut gan šodien multiplā skleroze vēl aizvien nav izārstējama, tomēr, ārstējot tās progresivitāti, ir iespējams samazināt simptomus un cilvēks var turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tīmekļa vietnē ikviens varēs iegūt informāciju par slimības simptomiem, ārstēšanās iespējām, citu cilvēku pieredzes stāstiem par sadzīvošanu ar šo slimību.  

Tīmekļa vietne ir savienota arī ar sociālo tīklu "Facebook" un mikroblogu vietni "Twitter", lai informētu pēc iespējas vairāk cilvēku. Latvijā multiplā skleroze skar vidēji 51 pacientu uz 100 000 iedzīvotāju. Apzināti ir 2500 pacientu, bet iespējams, ka patiesie skaitļi ir lielāki. Latvija ir augstā riska zonā, jo atrodas Eiropas ziemeļu daļā, kur saslimstības līmenis ir augstāks nekā citur pasaulē. Īpaši Skandināvijā un Skotijā ir liels multiplās sklerozes pacientu skaits.

 

Lietuvā ar multiplo sklerozi slimo 55 uz 100 000 iedzīvotāju. Igaunijā multiplā skleroze diagnosticēta 1500 cilvēkiem.

 

Šīs slimības simptomi ir raksturīgi daudzām citām slimībām, tādēļ visbiežāk cilvēki par vēlu uzzina, ka viņi slimo ar šo slimību. Ir ļoti svarīgi laikus vērsties pie ārsta un sākt ārstēšanu, tāpēc visu trīs Baltijas valstu multiplās sklerozes centri ir sākuši kampaņu, lai ar savlaicīgu diagnozi varētu palēnināt multiplās sklerozes attīstību un nodrošināt pēc iespējas pilnīgāku un kvalitatīvāku dzīvi cilvēkiem, kuri ar to slimo.

Pievieno komentāru

Veselība