Vakcinācijai tiek atvērta jauna prioritārā grupa – iedzīvotāji ar hroniskajām saslimšanām 1

Turpinot vakcināciju pret Covid-19, šonedēļ ar Veselības ministrijas rīkojumu tiks atvērta nākošā prioritārā grupa – iedzīvotāji ar hroniskajām saslimšanām. Tas nozīmē, ka gan ģimenes ārsti, gan ārstniecības iestādes pakāpeniski, ņemot vērā pieejamo vakcīnu apjomu, varēs uzsākt vakcinēt iedzīvotājus, kam ir hroniskas saslimšanas.

Jauna grupa tiek vērta vaļā, ņemot vērā vairāku esošo prioritāro grupu jau līdzšinējos vakcinācijas apjomus – vairāk nekā 32 000 vakcīnu pirmās devas saņēmuši veselības aprūpes darbinieki, no tiem vairāk nekā 18 000 ir saņēmuši arī otro devu, 38 000 vakcīnas saņēmuši seniori, pirmo vakcīnu saņēmuši vairāk nekā 67% ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un darbinieki.

Šobrīd vietnē manavakcina.lv un pa bezmaksas tālruni 8989 pieteikušies vairāk nekā 23 000 iedzīvotāju, kuri norādījuši savu piederību iedzīvotāju grupai ar hroniskām saslimšanām. Kopumā prioritāro grupu plānošanas dokumentā ir norādīti vairāk nekā 166 000 iedzīvotāji ar dažādām hroniskām saslimšanām, līdz ar to Veselības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir hroniskas saslimšanas, neatlikt pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 un reģistrēties tagad vietnē "manavakcina.lv", pa tālruni 8989 vai pie ģimenes ārsta. Tie iedzīvotāji, kuri pieteikušies manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 un nebija norādījuši savu piederību šai hronisko saslimšanu grupai, aicināti pārskatīt savu pieteikumu un atzīmējiet savu atbilstību hronisko saslimstību grupai.

Iedzīvotāju atbilstību hronisko saslimstību grupai noteiks divos veidos:

  1. Ja pieteikšanās vakcinācijai notikusi vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, dati tiks salīdzināti ar informāciju vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā – pret pieejamajiem hronisko slimību reģistriem un izrakstītajiem kompensējamajiem medikamentiem;

  2. Ja pieteikšanās vakcinācijai notikusi ģimenes ārsta, ģimenes ārsts vadīsies atbilstoši SPKC rekomendācijām hroniski slimo pacientu vakcinācijai.

Veselības ministrija, nosakot prioritāri vakcinējamās sabiedrības grupas, ir vadījusies pēc medicīniskām un epidemioloģiskām indikācijām, ātrāk aicinot vakcinēt iedzīvotājus, kuriem Covid-19 inficēšanās saistīta ar smagiem veselības traucējumiem, piemēram, seniori, personas ar hroniskām slimībām, personas, kurām tiek veiktas nopietnas medicīniskas manipulācijas.

Līdz ar jaunās grupas atvēršanu vakcinēties aicināti iedzīvotāji, kas slimo ar ļaundabīgu audzēju, hroniskām elpošanas ceļu slimībām, hroniskām sirds asinsvadu sistēmas slimībām, hroniskām nieru slimībām, hroniskām aknu slimībām, hroniskām nervu sistēmas slimībām, cukura diabētu, imūnsupresiju, aptaukošanos un smagām psihiskām slimībām.

Ņemot vērā, ka turpinās aktīva senioru virs 70 gadiem vakcinācija un ņemot vērā pieejamo vakcīnu apjomu, šīs nedēļas sākumā aptuveni 8 000 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām saņems īsziņas un e-pastus ar informāciju par tālāk rīcību, lai saņemtu vakcīnu. Tā kā šo iedzīvotāju atbilstība tiks pārbaudīta pret Cukura diabēta pacientu reģistru, Onkoloģisko pacientu reģistru, Multiplās sklerozes pacientu reģistru, HIV pacientu reģistru, C-hepatīta pacientu reģistru, nedēļas sākumā uzrunātajiem iedzīvotājiem nebūs nepieciešami nosūtījumi.

Turpinot iedzīvotāju uzaicināšanu vakcinēties, iedzīvotājiem nosūtījums vakcinācijai pret Covid-19 nebūs nepieciešams, ja:

  1. par iedzīvotāju, kurš pieteicies "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, ir informācija par datu esamību vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā;

  2. par iedzīvotāju, kurš pieteicies " manavakcina.lv"/8989, ir informācija par datu esamību vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par atprečotām kompensējamo medikamentu receptēm pēdējā kalendārā gada laikā;

  3. persona tiek vakcinēta ģimenes ārsta praksē;

  4. persona ārstējas stacionārā, ārstējošais ārsts sadarbībā ar pacientu var lemt par vakcināciju pret Covid-19, nosūtot pacientu vakcinācijai ārstēšanās laikā atbilstoši iekšējai kārtībai attiecīgajā stacionārās ārstniecības iestādē.

Citos gadījumos hroniska pacienta Covid -19 vakcinācijai nepieciešams nosūtījums. Par to iedzīvotāji tiks informēti īsziņā vai e-pastā. Ja ārsta rīcībā nav medicīnisko datu, kas apliecina hroniskas slimības esamību, pacientam var lūgt uzrādīt citu ārstu sniegtos konsultāciju slēdzienus vai izrakstus, kas pamato hroniskas slimības esamību nosūtījuma izsniegšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ance

Tagad,kad tiek taisīta iknedēļas testēšana,skolās var nākt vismaz līdz 4 klasei. Visās skolās. Arī 9 un 12. Tad var ātri noreaģēt. Nezinu kā citur,pie mums nav neviena slimnieka no tiem,kas strādā. Bērni noguruši, skolotājiem tāds " vienaldzīgums" iestājies!!! Nāk pēc darba laika,kopē,tērē papīru un naudu. Domājat,kādam vajag mācīties? Izņem trīs,četri no klases. Pārējie??? Jāsaka tā,necerat uz atzīmēm. Nebūs. Un tūlīt pamazām sāksies siltākas dienas, būs ārā ar riteņiem jau desmitos. Skolā vismaz var noturēt. Starpbrīdī izskrienas, pusdienlaikā tāpat. Tagad?? Runājām vairākas skolotājas. Cita caur citu saka,raudāt gribas. Tāda bezspēcība pārņem. Kas notiek ar bērniem,kādi palikuši ļauni. Tak skolā tādi nebija. Palīdzēt nekādi nevari. Cits atkal zvana un raud. Zinu,kā viņam pietrūkst,manas samīļošanas. Jo pēc tam viņam atkal ir labi. Tagad viņš mājā ir viens. Un tādu bērnu ir daudz. Nemaz nevajag mazo,pat sestajā un septītajā ir tādi. Vecāki,kā jums liekas, vai jūs bērnus pietiekoši mīlat? Nerunāju par mantiskām vērtībām.

pirms 4 mēnešiem, 2021.03.23 10:15

Veselība