Vakcinācijas procesu organizēs vēl tuvāk iedzīvotājiem 3

Vakcinācijas process turpmāk organizēs vēl tuvāk iedzīvotājiem - jau tuvākajā laikā visā valsts teritorijā plānots izveidot vismaz 25 jaunus vakcinācijas punktus, kā arī attīstīt izbraukuma vakcināciju, teikts šodien, 15. jūlijā, Ministru kabinetā izskatītajā un atbalstītajā Veselības ministrijas informatīvajā ziņojumā. Par to informē VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Sintija Gulbe.

Jaunos vakcinācijas punktus izvietos vietās, kurās ikdienā ir liels apmeklētāju skaits, piemēram, tirdzniecības centros (gan iekštelpās, gan ārpusē) un tirgos. Izbraukuma vakcināciju ar pārvietojamām teltīm iecerēts rīkot arī dažādos publiskos pasākumos, piemēram, gadatirgos, koncertos u.c.

Katrā no jaunajiem vakcinācijas punktiem strādās vismaz viena ārstniecības personu brigāde, kas dienā varētu apkalpot vidēji 300 personu, nedēļā nodrošinot līdz 7500 vakcināciju. Tāpat plānots aktīvi organizēt izbraukuma vakcināciju bez pieraksta, tostarp arī privātu uzņēmumu organizētajos publiskajos pasākumos (koncertos u.tml.).

Līdz ar vakcinācijas procesa attīstību lielie vakcinācijas centri Rīgā - ATTA centrā un Ķīpsalas hallē – strādās vēl līdz jūlija beigām un pēc tam tos slēgs. Resursi tiks novirzīti vakcinācijas punktu pieejamības paplašināšanai Latvijas reģionos, tādējādi radot iedzīvotājiem vēl ērtāku piekļuvi vakcinācijai - katram pieejamā laikā un vietā ar vai bez iepriekšēja pieraksta.

Vakcinācija pret Covid-19 visā Latvijā turpinās un pakalpojums pieejams jebkuram pieaugušajam un pusaudžiem sākot no 12 gadu vecuma. Pieteikties vakcinācijai, izvēloties konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, var vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989.

Plašāka informācija, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām un vakcināciju pieejama Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

inta

Kad organizēs vakcinaciju pret onkologiskajām slimībam no kurām cieš ļoti daudzi cilvēki, patreiz liekas ,ka slimo tikai ar kovidu un pārējās slimības nemaz nav.Lai pacenšas izdomāt arī kadu vakcīnu onkoloģiskajām slimībām.Kāpēc šajā jomā tik kūtri.

pirms mēneša, 2021.06.15 21:59

ussr

simts idiņiem ir tā saucamā masu vakcinācija?ja nav -ej cūkas barot

pirms mēneša, 2021.06.22 12:09

Veselība