Valsts asinsdonoru centrā trūkst 0 grupas rēzus negatīvās asinis

Rīga, 15.okt., LETA. Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot 0 grupas rēzus negatīvās asinis, kas centrā ir nepietiekamā daudzumā, aģentūru LETA informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Zane Mistre.

VADC informē, ka rīt, 16.oktobrī, tiek rīkots izbraukums uz Valkas kultūras namu no plkst.10 līdz 13, 17.oktobrī uz "Nordea Bank" Kaļķu ielā 15 no plkst.10 līdz 13, bet 18.oktobrī uz Saulkrastu slimnīcu no plkst.9 līdz 13.

 

VADC specializētais Donoru autobuss rīt, 16.oktobrī, no plkst.11 līdz 16 atradīsies tirdzniecības centra "Alfa" teritorijā, 17.oktobrī tirdzniecības centra "Origo" teritorijā no plkst.11 līdz 16, 18.oktobrī "Rimi" veikala Valdemāra ielā 112 teritorijā no plkst.11 līdz 16, bet 19.oktobrī Lauku atbalsta dienestā Republikas laukumā 2 no plkst.10 līdz 14.

 

Mistre atgādina, ka jebkurš interesents var nodot asinis šajos autobusos, līdzi ņemot vien personu apliecinošus dokumentus.

 

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asiņu nodošanas reizēm.

 

Vienā asiņu nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

 

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Viņš nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asiņu došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

 

Pēc asiņu nodošanas donors saņem trīs latu naudas kompensāciju pusdienām, brīvdienu asiņu došanas dienā un nākamajā dienā, saglabājot vidējo izpeļņu. Asiņu ziedošana iepriekš jāsaskaņo ar darba devēju, lai saņemtu brīvdienas.

Pievieno komentāru

Veselība