VDEĀVK klienti atgādinājumu par invaliditātes termiņa beigām saņems mēnesi iepriekš 7

No 24.jūlija Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) klienti savos mobilajos tālruņos mēnesi pirms invaliditātes statusa termiņa beigām saņems atgādinājumu, ka konkrētā dienā beigsies invaliditātes statusa termiņš un kā viņam jārīkojas tālāk, informē Labklājības ministrija (LM).

Tādejādi cilvēki varēs ērtāk saplānot laiku un savlaicīgi rīkoties, lai iesniegtu dokumentus, kas nepieciešami atkārtotas ekspertīzes veikšanai. Dokumenti VDEĀVK jāiesniedz ne vēlāk kā 3-4 nedēļas pirms invaliditātes termiņa beigām.

Īsziņu mobilajos tālruņos saņems tie cilvēki ar invaliditāti, kas iesniegumā VDEĀVK par invaliditātes piešķiršanu būs iepriekš norādījuši mobilā tālruņa numuru. Gadījumā, ja mobilā tālruņa numurs ir mainījies, tad aicinām klientu pašiem sekot līdzi invaliditātes statusa termiņam. Atgādinām, ka invaliditātes statuss ir nosacījums, lai nepārtrauktu ar invaliditāti saistīto pabalstu izmaksu.

Pašlaik VDEĀVK ir aptuveni 168 tūkstošu liels klientu loks. Ik gadu valsts komisija piešķir invaliditāti ap 55 tūkstošiem cilvēku, no kuriem 16 tūkstošiem invaliditāte tiek noteikta pirmo reizi dzīvē. Saskaņā ar VDEĀVK prognozēm, vasaras mēnešos ik dienu īsziņas tiks nosūtītas uz mobilajiem telefoniem ap 100 klientiem, bet rudens pusē to skaits dienā būs trīskāršs. Proti, atgādinājumu par invaliditātes termiņa beigām dienā vidēji saņems ap 300 klientu.

Komunikācija ar klientiem ir būtisks mūsu iestādes darba aspekts. Ikdienā mēs konsultējam iedzīvotājus gan telefoniski, gan e-pastā un klātienē esam pieejami Rīgā un vēl deviņās lielākajās Latvijas pilsētās. Tomēr klientu ērtību labad, turpināsim modernizēt VDEĀVK informācijas uzturēšanas sistēmu, kuras pamatā būs ne tikai operatīva datu apmaiņa ar iestādēm un pakalpojumu attīstība e-vidē, bet arī nodrošināta ērta un kvalitatīva informācijas plūsma ar klientiem. Tāpēc esmu gandarīts, ka no šodienas klienti informatīvu atgādinājumu saņems atbilstoši mūsdienu tehnoloģijām,” norāda VDEĀVK vadītājs Andris Zīverts.

Tāpat 2015.gada rudenī iecerēts pilnveidot saziņu ar VDEĀVK klientiem e-pastā un 2016.gadā izveidot elektronisko klientu informācijas punktu.

Papildu informāciju par invaliditātes ekspertīzes kārtību un VDEĀVK nodaļu darba laiku var iegūt mājas lapā www.vdeavk.gov.lv , kā arī, zvanot uz Rīgas apvienoto nodaļu vai reģionālajām ārstu komisijām.

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir LM padotības valsts pārvaldes iestāde, kas veic invaliditātes ekspertīzi Latvijas Republikā.

Invaliditātes ekspertīzes uzdevums ir individualizēti izvērtēt personas veselības un funkcionālo spēju ierobežojuma pakāpi un noteikt personas atbilstību invaliditātes piešķiršanas kritērijiem, kā arī iespējas integrēties sabiedrībā.

Lai nokārtotu invaliditāti, cilvēkiem vispirms ir jādodas pie sava ģimenes vai ārstējošā ārsta, kurš, ņemot vērā vispusīgas medicīniskās izmeklēšanas un atbilstošas ārstēšanas rezultātus, izlemj jautājumu par cilvēka nosūtīšanu uz komisijas nodaļu invaliditātes ekspertīzes veikšanai. Invaliditātes ekspertīzes laikā tiek lemts vai cilvēkam noteikt invaliditāti. Invaliditātes ekspertīzi veic bez cilvēka klātbūtnes, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem. Ja nepieciešams, VDEĀVK lūdz ģimenes ārstu veikt papildus izmeklējumus, kā arī var uzaicināt personu uz lietas izskatīšanu klātienē.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

CIETIS

PAR GULBENES DEĀKU VISĀDAS RUNAS TIEK RUNĀTAS ,JĀSAKA ĪSTAJOS VĀRDOS,pēdiņās,Tas Beinaroviča kungs ir padaudz ilgi savu krēslu iesildijis,proti,kam grib invalīd grupu dot tam dod,pret kuru ir anti simpātija tam nedod,PAT RĪGAS DAKTERI SAKA KAS JUMS TE GULBENĒ NOTIEK.SAVIEM RĒZEKNES NOVADA IEDZĪVOTĀJIEM KAS APMETUŠIES GULBENĒ IEDOD.CITI SAKA konvertitē ieliekat kaut ko un būs ok.
MĪĻIE CILVEKI ,TAS IR GODĪGI?,,ABSURDS,,MUMS TO VAJAG-NĒ!TAD PADOMĀJIET SEVIS LABĀ UN CITU SLIMU CILVĒKU LABĀ,LAI TĀDAS CŪCĪBAS NENOTIEK KĀDAS IR ŠAJĀ SKAISTAJĀ GULBJU PILSĒTĀ!

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 21:20

Elmars

neiesniedziet dokumentus ātrāk, jo cik nedēļas iesniegsiet ātrāk, par tik jums samazinās termiņu. aicinājumam paklausīju un iesniedzu četras nedēļas ātrāk, zaudēju veselu mēnesi, ar veselību arvien sliktāk, strādāt nevaru, bet samazina termiņus un pieliek darbaspējas un plus tā drausmīgā pazemojošā attieksme no Gulbenes VDEAK.....

pirms 5 gadiem, 2015.08.27 10:52

diana

noteikti menesi pirms beigam pateiks vini nespej izlemt par to vai dot vai nedot menesiem ilgi laikam cer ka uzlabosies un bus viss okei bet ta nenotiek realaja dzive ja jau esi dabujis slimibas tad ir cauri ir slimibas kuras nevar izarstet ko tad iet karties vai

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 12:06

Dins29

Un ko,ja Latvijā nav ārstu un man jāgaida vairāk par mēnesi?ko tad?mans bērns paliek bez invaliditātes naudas vai?

pirms 3 gadiem, 2017.08.02 23:09

dzintra

Sapratu, ka ātrāk nedrīkst iesniegt dokumentus. Bet, ja dokumenti ir sagatavoti ātrāk un ģimenes ārsts saka, ka mēneša laikā jāiesniedz? Kā ir pareizi?

pirms 3 gadiem, 2017.08.04 06:20

GITA

Sakarā ar mana vīra (insulta) slimību, es aizmirsu iesniegt savus dokumentus, lai pagarinātu savu 3. invaliditātes grupu laikā

pirms gada, 2019.07.21 18:13

GITA

Ko darit ? Sakarā ar mana vīra (insulta) slimību, es aizmirsu iesniegt savus dokumentus, lai pagarinātu savu 3. invaliditātes grupu laikā

pirms gada, 2019.07.21 18:15

Veselība