Vēža slimniekiem ir vajadzīga psiholoģiska palīdzība 5

Vēža diagnozes uzzināšana saslimušajam ir liels pārbaudījums. Psihologi uzskata, ka jebkurš cilvēks pēc šīs vēsts saņemšanas iziet vairākas tipiskas psiholoģiskās reakcijas fāzes.

"Pirmo cilvēks pārdzīvo šoku. Tam seko noliegums: "Nē, vēzis man nevar būt!" Pacients nesamierinās ar domu, ka viņam ir ļaundabīgs audzējs un vajadzīga ārstēšanās. Tad seko agresija: "Kāpēc man tāda nelaime, bet citiem ne?"

Cilvēks kļūst neiecietīgs un visur meklē vainīgos savā slimībā. Nākamā ir tā sauktā kaulēšanās fāze, kad cerības uz izveseļošanos, kas ļoti bieži ir pilnīgi reālas, mijas ar bažām par bēdīgu likteni. Vēlāk var iestāties depresija. Samierināšanās un reālās situācijas pieņemšana ir pēdējā," stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas veselības veicināšanas speciāliste, onkoloģe Laura Klimkāne.


Speciāliste norāda, ka iedalījums fāzēs nav jāuztver kā grafiks, pēc kura katram saslimušajam noritēs psiholoģiskā reakcija. Daudz kas ir atkarīgs no cilvēka "psiholoģiskās konstitūcijas" un "psihoemocionālā portreta".


"Katras fāzes norises ilgums var būt atšķirīgs. Tās mijas cita ar citu, un to secība var mainīties gan vienā, gan otrā virzienā. Ir personas, kam grūtību un zaudējumu gadījumos dominē agresija, citām - depresija. Var dominēt arī noliegums - cilvēks visapkārt notiekošajā neiedziļinās un tūlīt aizsargājas: "Nē, nē, šīs slimības problēmas mani neskar!"" skaidro L.Klimkāne.


Lielākai daļai vēža slimnieku ir vajadzīga psiholoģiska palīdzība, lai sakārtotu viņu psihoemocionālo stāvokli, tādējādi uzlabojot pacientu dzīves kvalitāti. Onkoloģe stāsta, ka tikai 20 līdz 30 procenti slimnieku, kas iestājas stacionārā, ir noskaņoti optimistiski, saprot ārstēšanās nepieciešamību un to, ka patiesībā viņiem ir izredzes uz pilnīgu izveseļošanos, ka viņi pēc ārstēšanās varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, tikt galā ar pienākumiem mājās un ģimenē, kā arī atgriezties algotajā darbā.


"Uzzinājis par smago slimību, cilvēks sāk no daudz kā baidīties un uztraukties. Viņš raizējas, ka slimība radīs ierobežojumus, ka nebūs vairs tā kā agrāk. Tā arī ir. Pat tad, ja ļaundabīgais audzējs atklāts agrīnā stadijā un prognoze ir laba, arī pēc ārstēšanās savai veselībai jāpievērš īpaša uzmanība, lai novērstu recidīvu jeb jaunu slimības uzliesmojumu. Ir jāievēro veselīgs dzīvesveids, jālieto pilnvērtīgs uzturs, nedrīkst pārstrādāties, jāgādā par savu psihoemocionālo komfortu un jāizvairās no stresa situācijām. Tas viss ne vienmēr tik viegli izdodas," saka L.Klimkāne.


Ļaundabīgo audzēju operācijas bieži vien ir smagas un var atstāt sekas, piemēram, sievietes pēc krūts noņemšanas uztraucas, ka vīrs vai draugs viņas noraidīs. Arī pēc kolostomas - mākslīgas resnās zarnas atveres izveidošanas vēdera sienā - pacients var justies izkropļots un seksuāli nepievilcīgs. Psihotraumējošs var būt matu zudums pēc ķīmijterapijas, tāpēc ir svarīgi, lai slimnieka tuvākais cilvēks viņu šajā situācijā atbalstītu.


"Reizēm cilvēks uztraucas arī par to, ka onkoloģiskās ārstēšanas laikā, pēcoperācijas periodā, kā arī saņemot staru un ķīmijterapiju, samazinās darba spējas, ir slikta pašsajūta un viņš nevar tikt galā ar saviem pienākumiem. Šo stāvokli vajadzētu mierīgi pārciest, jo vēlāk pēc ārstēšanas pabeigšanas spēki atkal atgriezīsies. Daudzas nelaimes onkoloģiskajam slimniekam var rasties, nezinot par mūsdienīgām audzēju ārstēšanas metodēm, kas ļauj pilnīgi izveseļoties. Viņi domā, ka diagnoze "vēzis" ir nolemtība. Daudziem pacientiem pēc ārstēšanās pabeigšanas pastāv bailes, ka slimība varētu atkārtoties. Šiem cilvēkiem psiholoģiskā palīdzība ir ļoti nepieciešama. Zinātniski pierādīts, ka depresija nomāc imūnsistēmu, kas vēža slimniekiem var izraisīt jaunu slimības uzliesmojumu. Turpretī, ja cilvēkam ir cīņas spars, viņš dzīvo ilgāk," stāsta speciāliste.


Lai onkoloģiskajiem pacientiem mazinātu bažas, neziņu un trauksmi, lai viņi varētu ar kādu runāt par savu problēmu, Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrs kopīgi ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību "Dzīvības koks" ir izveidojis psiholoģiskās palīdzības dienesta bezmaksas tālruni 8003003, kas darbosies līdz 7.septembrim no pulksten 10.00 līdz 16.00.


Sākotnēji tas būs kā pilotprojekts, ar kura palīdzību tiks apzinātas galvenās problēmas, ar ko saskaras onkoloģiskie pacienti. Ņemot vērā rezultātus, tiks veidots pastāvīgs dienests, kas sāks darboties oktobrī.


Turpinot iesākto psiholoģiskās palīdzības atbalsta dienesta pilnveidošanu, kopš augusta katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā pulksten 16.00 Rīgā, Vidzemes priekšpilsētas sociālā dienesta telpās, darbojas atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

edmond thomas

Es esmu Edmond Thomas no Apvienotās Karalistes. Tā Gads 2005 dzīve ir uz augšu un leju
par mani un manu dārgo sieva Tricia. Man bija resnās zarnas vēzi un mana sieva Trina
ir olnīcu vēzi, šis slimības ir ar mums pēdējo 10 gadu laikā,
mēs iziet Chemo un radiācijas tikai vienu reizi, un mēs bijām padomus doktors
neiet vairāk Chemo un radiācijas. Lucky mums, mēs dzirdējām par Rick
Simpson Oil kas tik daudzi cilvēki ir liecinājis, lai izārstēt to vēzi
pēc noteikta laika periodā. Got saistīts ar daudziem cilvēkiem, un pēc tam tika
ieteicams Dr.oliva iepirkumam kaņepju eļļa zāles. Tas ir ar
Liels prieks no manas sirds un ka mana sieva, ka mēs vēlamies Jūs informēt visus
ka mana resnās zarnas vēzi, un mana sieva Tricia Olnīcu vēzis ir kaltēta
ietvaros ārstēšana 4 mēnešu laikā. Mēs saņēmām mūsu zāles no
Dr.oliva kurš ieteica mums ar vairākiem cilvēkiem, ka kaņepju eļļa no
viņam, tāpēc arī esmu ieteikt jums visiem iegādāties jums Rick Simpson kaņepes
eļļa no viņa, sazinieties ar: (godstimecanabisoiltreatment@gmail.com),
Tagad mēs esam laimīga ģimene ar kopējo vienotību un mīlestību mums. neļauj šo
slimības sabojāt prieku savā dzīvē, kaņepju eļļa ir labākais zāles jebkad
un man bija lietderīgi, lai apmierinātu Dr.oliva Person: saņemt savu Cannabis Medikamenti tagad un sākt sadzīšana sevi, kontakts Dr.oliva vēlreiz (godstimecanabisoiltreatment@gmail.com)
Paldies jums Dr Olivia par visu palīdzību, kas tika pieņemts, lai mani un manu dārgakmens ģimeni
Neļaujiet jūsu ģimenes loceklis cieš no vēža un vēl daudz vairāk, ja dr Oliva, izmantojot godstimecanabisoiltreatment@gmail.com ir jūsu rīcībā

pirms 7 gadiem, 2014.05.02 03:27

Olga

WOW es tak blagodaren par labu Rik Simpson (rick_simpsonfoudation@outlook.com), kas izveidota, lai TAZĀ un moej ģimenes ārstēšanu vēža prostatas mans vīrs 3 gadi.

Mena Zovut Olga Marie no Ziemeļkarolīnas ASV 2010 jūnijs 2, mans vīrs bija diagnostirovan prostatas vēzis, un viņš radīja visu ārstēšanu (Chemicals, radio un augu) veida, un viņa ārsts nevar dal nikakoj nadeždy uz viņa stāvokli pēc viņa pēdējās ķīmijterapijas 28/09/2013 ārsts teica viņam, ko darīja viņš dolzen bija 8 mēneši, lai zit. Kad es esmu dzirdējis labi, es nebiju vīlies, rasstroen un pilna sāpju, CTO tot, kotoryj es tak LUBLU atstāt Mena un moih Odinoki visus bērnus šajā pasaulē.

Kādu dienu mana vernyj DADA pozvonil un rasskazal man par Rick Simpson Oil kaņepēm un Kā tas vylečit' viņa 48 gadus kaimiņš, tak Ko es kļuvu ļoti ieinteresēts šajā izlečeniâ, mana Dada un es RESIL darīt kādu pētījumu par Rick Simpson Oil kaņepēm, un es Naselle Šis ļoti interese, tak Kas es esmu RESIL iegādāties eļļu. I sauc svoemu Dade un sprosil ego, lai Pramogų kontaktu Rika, Tak Ko esmu mana obsuždat' ar Nim.

Es svâzalsâ Rik Simpson (rick_simpsonfoudation@outlook.com), viņš teica man, Ko darīt, pirkt eļļu un kā izmantot eļļu es posledoval viņa norādījumus pazemīgi, un tagad es varu lepni saka, Kas mans vīrs ir vēzis brīva, visi pateicoties Rick Simpson atveseļošanas Moego poterâl Nadezhda.

pirms 7 gadiem, 2014.10.16 10:07

Lisa

2013. gada septembrī Alex bija diagnosticēta ar termināla vēzis, kas izplatījies no viņa smadzenes plaušās un aknās. viņš kļuva tik slikti, ka tā noguris viņam, lai darīt vismazāko uzdevumu; staigāt pa istabu varētu veikt lielu darbu, un visu savu elpu. Es biju nespēj segt savu situāciju vairs un es sāku uzdot jautājumus par vēzi manā kaimiņattiecību un darba vietu, pirmkārt man lūdza Dievu, ka Dievs ir jānosūta dziedināšanu ar manu vīru un veikt skumjas prom no savas ģimenes, viens uzticīgs vakaru mans kaimiņš kurš nesen pārcēlās uz apkārtnē atnāca pie manis, ka viņa dzirdēja, ka man ir lūdzot jautājumu par vēzi un pastāstīja par Rick Simpson kaņepju eļļa un kā to izārstēt savu 9 gadu ar krūts vēzi. Viņa man iedeva Rick Simpson tālruņa numuru (+447024075089) uzreiz i deva viņam zvanu un viņa atbilde nomierināja mani, viņš man iedeva savu e-pastu (ricksimpsoncannabisoil_phoenixtears@outlook.com) pa tālruni. Tas bija liels prieks, ka dienā, un viņš ir mans vīrs glābšanas eņģelis, man lika eļļu un es saņēmu to, ka šonedēļ, un sekoja viņa norādījumiem un deva mans vīrs Alex kaņepju eļļa. Dievam būtu godība Alex ir pilnīgi vēzis bez maksas, un viņš ir veselīgs un spēcīga tagad, pēc kura viņš ziņoja, ka viņš varētu elpa labi, nav bijušas nekādas sāpes, un jutos labi šūnas viņa organismā ir runāt vairāk. Četras dienas vēlāk, mūsu ģimenes ārsts, Benson, ziņoja nebija par Viņa pazīmes, kam ir jebkāda elpošanas traucējumi vai problēmas ar fiziskiem uzdevumiem un vēzi; Paldies Tev, Kungs, Slava Dievam mans vīrs ir dzīva, izmantojot Dieva kalpa Rick Simpson. Sākot ar 4. janvāris 2015, Alex joprojām varētu elpot pilnīgi un dziļi. Viņa ārsts ziņots, saka viņa aknas ir vēzis bezmaksas. Ka viņš nav, šķiet, ir nedaudz vēža viņa aknās un plaušās vēlreiz. Ārsts ir pārsteigti efektivitātes kaņepju eļļu. Alex un es ticu, ka būtiskas izmaiņas savā organismā, ir, ņemot vērā Rick Simpsona kaņepju eļļas darbu. Protams, mēs nenoliedzam svarīgo lomu diētas. (Alex stāsts ir ideāls piemērs tam, kā kaņepju eļļa dziedināšanas brīnumi bieži ir organismā.) Mēs Paldies Rick Simpson par viņa brīnumaino kaņepju eļļas ārstēšanu.

pirms 6 gadiem, 2015.03.30 00:28

Louis Paris

Es esmu Louis Paris, vecumā no 59. reizi ar šo velnišķīgas slimību, ko sauc par vēzi ", kad es dzirdēju par burvju eļļas sauc kaņepju eļļu es nolēmu pamēģināt. Bet kā to iegūt kļuva par problēmu, es devos meklē, un nāca pāri medicīnas Rick Simpson eļļu, es sazinājās Dr. Rick Simpson pie Ricksimpsonmedicaloil@outlook.com pa e-pastu, kas ir palīdzējuši daudziem pacientiem ar kaņepju eļļu, tāpēc es sniedza tā izmēģināt un 5 dienu laikā, mans kaņepju eļļa tika piegādāts uz manu namdurvīm un atcelt, ka viņš man deva norādījumus par to, kā lietot eļļu. un 3 nedēļu laikā manu pieteikumu, es esmu redzējis milzīgas pārmaiņas manā veselību līdz šim tik labi es saņemu spēcīgāka katru dienu, visi pateicoties sirsnīgs ārsta.

pirms 6 gadiem, 2015.08.19 01:18

Carlos

Tas ir aizrestot prieks nākt ārā šodien un pateikt, ka kaņepju eļļa ir patiešām ideāls izārstēt visiem, un es esmu priecīgs, ka viens no cilvēkiem, kaņepju eļļa izārstēt, es cietuši Prostatas vēža un HOPS 11 gadiem, un no pārstrādē izārstēt manu prostatas vēzi mans HOPS bija aizgājuši, kā arī, es tikās ar vēža terapiju Floridā, kas man palīdzēt izārstēt manu 11 gadu prostatas vēzi, izmantojot kaņepju eļļu. Visi pateicoties kaņepju dabas izārstēt ar palīdzību Phoenix Tears (ricksimpsoncannabisoil_phoenixtears@outlook.com) šodien atzīmēta ceturto mēnesi man bija izārstēta, un es jums pateiks, kas tur darīt vairāk pētījumu par kaņepju dabas izārstēt, un ir jūsu veselības problēmas atrisināt.

Es nekad ticu, ka kādu dienu mana vēža un HOPS būs aizgājusi uz visiem laikiem, pateicoties kaņepju eļļu.

pirms 4 gadiem, 2017.06.11 18:22

Veselība