Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visiem kompensējamiem sirds un asinsrites sistēmas slimību medikamentiem kompensācijas apmērs – 75%

No šodienas, 1.novembra, ir noteikts 75% valsts kompensācijas apmērs visu sirds un asinsrites sistēmas slimību kompensējamiem medikamentiem. Paredzams, ka tas padarīs zāļu iegādi pieejamāku lielākam pacientu skaitam.

Piebilstams, ka finansējums zāļu kompensācijai netiek palielināts, taču Veselības ekonomikas centra veikto aktivitāšu rezultātā - iekļaujot lētākas līdzvērtīgas efektivitātes zāles, samazinot kompensējamo zāļu sarakstā jau iekļauto medikamentu cenas un regulāri pārvērtējot medikamentu izmaksas un efektivitāti - ir panākts izdevumu samazinājums zāļu iegādes kompensācijas sistēmā.  

Tā kā sirds un asinsvadu saslimšanas ir izplatītākais nāves cēlonis, diskusijās ar medicīnas nozares profesionālajām organizācijām, tika nolemts par 25 % paaugstināt kompensācijas apmēru tieši sirds un asinsrites sistēmas slimību terapijā lietotajiem medikamentiem.

 

Ar kompensējamo zāļu sarakstu, arī ar pacienta līdzmaksājuma daļu, varat iepazīties Veselības ekonomikas centra mājas lapā: www.vec.gov.lv

Pievieno komentāru

Veselība