www.bezpanikas.lv – atbalsts cilvēkiem, kas cieš no panikas traucējumiem 1

Ir sākusi darboties interneta lapa www.bezpanikas.lv. Tā ir pirmā plašai sabiedrībai pieejamā vietne latviešu valodā, kurā veģetatīvās distonijas izraisītie traucējumi - iekšēja trauksme un panikas lēkmes - ir aplūkoti nevis ārstu, psihoterapeitu vai citu speciālistu skatījumā, bet no panikas lēkmes piedzīvojuša un uzveikuša cilvēka personīgā viedokļa.

„Diemžēl sabiedrībā vēl aizvien valda daudz aizspriedumu, neticības un maldu attiecībā pret tā dēvēto veģetatīvo distoniju, tai skaitā trauksmi un panikas lēkmēm. Apkārtējiem ir visai niecīgs priekšstats, cik fiziski, emocionāli un psiholoģiski traumējošas ir panikas lēkmes un kādas sekas tās spēj izraisīt. Tāpēc daudzi cilvēki, neskatoties uz nomācošajiem trauksmes simptomiem, izmisīgi cenšas paslēpt vai nomaskēt savu situāciju - lai neizskatītos muļķīgi vai vāji citu acīs," saka interneta lapas www.bezpanikas.lv izstrādātāja, biedrības „Bez panikas" valdes priekšsēdētāja Adela Gulbe, kura pati ilgus gadus cīnījusies ar panikas lēkmēm un spējusi tās uzveikt.

 

Vairums cilvēku, kas piedzīvojuši panikas lēkmi, atzīst, ka tā ir bijusi viena no dramatiskākajām un traumatiskākajām epizodēm viņu līdzšinējā mūžā. "Tāpēc jaunās interneta lapas mērķis ir ne vien informēt cilvēkus par iespējām, metodēm un tehnoloģijām, kas var sniegt būtisku atbalstu trauksmes simptomu mazināšanā un panikas traucējumu uzveikšanā, bet arī pamazām mainīt sabiedrības attieksmi - lai panikas upuru tuvinieki, draugi, darba kolēģi kļūtu saprotošāki un zinošāki par to, kas īsti ir panikas lēkme un kas ar cilvēku tās laikā notiek," piebilst A.Gulbe.

 

Līdzās noderīgai informācijai par trauksmes un panikas uzveikšanas iespējām, lapā www.bezpanikas.lv pieejami arī padomi tuviniekiem, kas kalpos kā lielisks izziņas avots, lai atvieglotu panikas upuru ikdienu un sekmētu viņu atveseļošanos. "Savukārt lapas forumā ikviens ir aicināts diskutēt, dalīties pieredzē, iedrošināt un atbalstīt citus ar draudzīgiem padomiem un ieteikumiem, kā arī ar savu personīgo veiksmes stāstu sniegt iedvesmu un cerību pārējiem," aicina biedrības priekšsēdētāja.

 

„Priecāšos, ja mana pieredze un tas, ko savā ceļā esmu atklājusi un sapratusi, palīdzēs atgūt drosmi un dzīvotprieku arī citiem. Lai arvien vairāk cilvēku, kas cieš no panikas lēkmēm un to radītajiem simptomiem, beidzot varētu pāršķirt jaunu savas dzīves nodaļu. Tikai šoreiz - bez panikas" - tā savu ieguldījumu lapas izveidošanā raksturo Adela Gulbe.

 

Panikas lēkmes un to izraisītie veselības traucējumi mūsdienu straujajā, psiholoģiski un emocionāli sarežģītajā dzīves tempā, kļuvusi par aktuālu problēmu dažādās vecuma grupās. Arvien biežāk panikas traucējumi skar gados jaunus cilvēkus, un, kā liecina statistika, ar ģeneralizētas trauksmes stāvokļu izraisītiem simptomiem dzīves laikā saskaras aptuveni 5 līdz 6 procenti planētas iedzīvotāju. 75 procentos gadījumu panikas upuri ir sievietes.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ilze

esmu viena no dudzajiem ,kas cies no veg. distonijas un taam susmigajam panikas lekmem ,man tas izpauzas ka bez maz infarkts ...saapes krutis tirpst kreisaa roka trukst elpa ,smoku drebuli un visbeidzot histerija un nezinu ka no ta izvairities ,ko darit ,es censos dzili elpot nomierinaties ,bet ne ko daudz nelidz ,ka izvairities ,ka atpazit saakumu ,kaa nepielaut to ,baidos no vienatnes ,kaunos uzbazties citiem ,ka gribas parunaties ,ka baidos palikt viena un visi cilveki man neder ,tikai dazi...

pirms 6 gadiem, 2015.05.03 16:53

Veselība